Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

У Рівному можна посидіти в компанії з Григорієм Сковородою (фото) | Газета 7 Днів

У Рівному можна посидіти в компанії з Григорієм Сковородою (фото)

08.08.2019 14:06
Переглядів:2283

Унікальна скульптурна композиція пам’яті Григорія Сковороди безперечно стала окрасою скверу Українських добровольців у Рівному.

Виготовили її два рівненських майстри Григорій Токарєв і Олександр Козачук. А консультував різблярів голова обласного осередку Національної спілки художників України Петро Подолець.

 

Створення дерев’яного шедевра ініціювала громадська активістка Тетяна Гонтар, яка знайшла майстрів, щоб втілити задумане. Звісно, що не обійшлося й без спонсорів. Ними стали директор Рівненського пивзаводу Маріян Года та міське управління культури і туризму.

 

  

– Коли мені запропонували долучитися до створення скульптурної композиції Григорія Сковороди, – розповідає Маріян Года, – я погодився, навіть не роздумуючи. Бо, по-перше, дуже шаную нашого українського філософа. А по-друге, йшлося про сквер Українських добровольців, що розташований у районі пивзаводу, яким ми опікуємося. Тож, як на мене, кращого, ніж у цьому творчому задумі, символічного поєднання мудрості та мужності просто не може бути. Не менш знаменне й те, що урочисте відкриття скульптурної композиції пам’яті Григорія Сковороди відбудеться 24 серпня, у День незалежності.

Майстри кажуть, що охоче відгукнулися втілити задум, бо й самі розуміють, що пам’ять про відомого українського філософа Григорія Сковороду має жити серед людей.  Разом з тим, Олександр Козачук (до речі, випускник кафедри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва РДГУ) зізнається, що скульптурна композиція, котру вирізували з дуба бензопилою, а деталі відточували стамесками упродовж 4 місяців, – одна з найважчих, яку будь-коли виконували з дерева. Вона складається з декількох частин: постать Григорія Сковороди – з однієї колоди, книжка – з двох, лавка і дерево також з окремих колод.

 

Автори композиції сподіваються, що скульптура буде стояти років сорок, а то й більше і стане улюбленою фото зоною рівнян та гостей обласного центру. При цьому майстри дуже б хотіли, щоб батьки слідкували за своїми дітьми і не дозволяли їм вилазити на різані фігури.  Бо це не атракціон чи місце демонстрації  гнучкості.

 

 

– Скульптуру виконували, професійно дотримуючись екологічно чистих технологій. Вирізьблені фігури були оброблені натуральним оцтом, каніфоллю і гарячою олією.  Це убезпечить композицію від тріскання та дозволить легко реставрувати.  Кожного року ми будемо її оглядати і запобігати руйнуванню, – розповів Олександр Козачук.– Усі фігури встановлені на арматуру. Вони, ніби висять у повітрі, тож вода не буде її псувати знизу. Спеціально для цього ми продумали й водостоки.

Хоч скульптура й дерев’яна, та встановити її без допомоги друзів було б складно: хтось бетон розмішував, інші слідкували за маніпулятором, який залучали для встановлення. Робота знайшлася усім. Та окрема подяка від майстрів – Володимиру Мартинюку і Володимиру Назаруку.

 

  

Разом з тим майстри, прагнуть відродити у місті мистецтво дерев’яної скульптури. Саме  тому, завершивши зі скульптурою Сковороди, організували в парку "Хімік" свято скульптурної різьби бензопилою.  

 

Оксана ПИЦЬКА

 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?