Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

До школи – з довідкою про профогляд | Газета 7 Днів

До школи – з довідкою про профогляд

09.08.2019 11:31
Переглядів:923

Менш як місяць залишилося до старту навчання у школі. А отже рівно стільки часу є у тих школярів, які ще не встигли пройти обов’язковий профілактичний огляд. 

Дев’ять років діє наказ МОЗ України № 682 від 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Його мета – покращити медичне забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах і залучити батьків до процесу формування здоров’я дитини. 

Згідно з наказом передбачена періодичність обов’язкових профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Оглянувши школяра, лікар-педіатр чи сімейний лікар має видати довідку про проведений профогляд.

У 6 та 11 років школяр має пройти обов’язковий огляд у дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога та інших спеціалістів за показаннями. Рекомендовано зробити низку додаткових досліджень. З цього приводу роз’яснення дає завідувачка дошкільно-шкільного відділу КНП «Міська дитяча лікарня» Рівненської міської ради Оксана Савич

– Суть профогляду полягає в тому, щоб визначити фізкультурну групу, тобто навантаження дитини на уроках фізкультури. Дитина не може бути допущена до уроків фізкультури без цієї довідки. 

Є кілька фізкультурних груп: основна, підготовча і спеціальна. Сімейний лікар чи лікар-педіатр після огляду зазначає в довідці фізкультурну групу. Діагноз можна не писати або, за бажанням батьків, зробити запис у вигляді шифру. Медичний працівник у школі заповнює Листок здоров’я, де вказана фізкультурна група. 

Профогляд можна пройти раз на рік у зручний для батьків час. Хочу наголосити: якість профогляду знижується, якщо проходити його в останні дні перед школою. Його сенс зводиться нанівець. Тому просимо батьків завчасно показувати дітей лікарям, у тому числі, кому це необхідно – профільним спеціалістам. 

Міське управління охорони здоров’я

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?