Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

У пошуках ідеального джерела - 2 | Газета 7 Днів

У пошуках ідеального джерела - 2

09.08.2019 17:40
Переглядів:578

Безпечну та корисну воду у природних джерелах на Рівненщині упродовж кількох тижнів шукали медики з обласного лабораторного центру, а також науковці-практики з НДЦ екології людини та громадського здоров’я і кафедри громадського здоров’я НУ «Острозька академія».

Обстежили 28 водограїв, з яких найчастіше набирають воду для пиття мешканці Рівного та області. «Ідеальну» – чисту і з оптимальним мінеральним складом, знайшли лиш у трьох джерелах. 

Більшість із обстежених каптажів потрапили до так званого зеленого списку, тобто вода в них придатна і безпечна для споживання, однак із певними зауваженнями. Як-от: вищий від норми вміст певних мікроелементів, незначне мікробне забруднення, необхідність облаштування каптажу тощо. Умовно «зеленими» названо такі популярні джерела, як святого Миколая, що в с. Гільча Здолбунівського району, та один із каптажів у с. Олександрія Рівненського району (за залізничним переїздом). Тут виявили надмірну жорсткість і незначне мікробне забруднення. 

Створили й «червоний» список джерел, вода в яких небезпечна для споживання. Про нього ми писали в попередньому номері газети. 

До «блакитного» списку (з безпечною і корисною водою) фахівці віднесли водограї, які досить популярні серед рівнян. Отже, на вершині рейтингу такі джерела: святої праведної Анни, що в с. Онишківці Дубенського району, святого Сергія в с. Грушвиця і ще одне в с. Городище Рівненського району. 

Із названих каптажів часто набирають воду для пиття та приготування їжі. Однак не слід забувати про правила її зберігання. Перш за все пам’ятайте, що природна вода, без додаткового знезараження та обробки, після тривалого зберігання у пластиковій тарі змінює свій склад, втрачає корисні властивості. Тому для споживання набирайте небагато, тримайте її в прохолодному місці, без прямого впливу сонячного проміння. 

І ще дуже важливо пам’ятати про «людський фактор», який має вплив на всі водограї. Адже досить часто саме від людей залежить, чи збереже джерельна вода свою чистоту і цілющі властивості, дані їй природою, чи перетвориться на каламутну й небезпечну рідину.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?