Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

«Престиж» стане академічним ліцеєм | Газета 7 Днів

«Престиж» стане академічним ліцеєм

12.08.2019 15:58
Переглядів:1554

Рівненська класична гімназія «Престиж» РМР невдовзі отримає нову назву і статус. Вона стане академічним ліцеєм та носитиме імʼя своєї першої директорки Лілії Котовської.

Відповідний проект рішення міської ради вже з’явився на її електронній сторінці.

– Ініціатором увічнення в назві закладу імені її фундаторки і першої директорки Лілії Котовської став трудовий колектив гімназії. Відповідне рішення ухвалили на загальних зборах у травні цього року,– розповів директор РКГ «Престиж» Сергій Рачинець.

Лілія Котовська очолювала інноваційну школу з дня її заснування ще в 1994 році. Тоді вона називалася Рівненською школою розвитку I ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 29, а у 2005 році її реорганізували в НВК «Престиж». Очолювала цей заклад аж до 2016 року, до моменту своєї смерті. В усі ці роки заклад мав високий рейтинг і авторитет, не раз був відзначений не лише на місцевому, а й на національному рівні. У 2009 році гімназія «Престиж» стала кращою в національному рейтингу «100 кращих шкіл України», переможцем громадської акції «Флагмани освіти України». У 2010 році отримала статус «Найпрестижніший заклад освіти». Школа була переможцем міського рейтингу «Гордість міста» у 2003 і 2011 роках. Як і її дітище, Лілія Григорівна мала чимало відзнак, регалій і професійних нагород.

Тип навчального закладу змінюється з гімназії на ліцей, згідно з вимогами нового законодавства про освіту.

– Навчальні заклади, де є третій ступінь, тобто старша школа, мають називатися ліцеями. Закон дає певний перехідний період на переоформлення документів. Оскільки ми все одно маємо пройти процедуру перейменування, тож вирішили одразу змінити і назву, і тип закладу, як вимагає закон. Щоб двічі не змінювати статут і установчі документи,– пояснив Сергій Рачинець.– Слово «академічний» у назві означає, що ми пропонуємо нашим учням різнопрофільну підготовку, залежно від їхніх прагнень і талантів. Тобто у старшій школі вони зможуть обрати поглиблене вивчення не лише іноземної мови, а й інших дисциплін: історії, біології, фізики, математики тощо.

 

Очікується, що проект рішення про зміну найменування та типу гімназії буде внесено на розгляд депутатів на найближчій сесії міської ради. У разі його ухвалення заклад називатиметься «Рівненський академічний ліцей Престиж імені Лілії Котовської» РМР. Нині тут у 1–11-х класах навчається близько 600 учнів. Гімназія функціонує як школа повного дня. У другій половині дня учні мають можливість розвинути свої здібності і зацікавлення, відвідуючи гуртки та факультативи (їх є близько 20). З першого класу у школі запроваджено роздільне навчання хлопчиків і дівчаток. У старшій школі навчання проводиться спільно.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 12 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?