У Золотієві сплели двометрового Маковея | Газета 7 Днів
У Золотієві сплели двометрового Маковея
Кожен, хто цього року завітав у вишиванці на фестиваль меду і трави «Золотіївські ряди», отримав у подарунок соти меду від Спілки пасічників Рівненщини. А ті, хто взяв участь у етнопоказі – медове печиво з логотипом свята.
Напередодні свята Маковея у Рівному вже традиційно влаштували грандіозне колоритне дійство. На нього з’їжджаються пасічники і травники з усіх куточків історичної Волині. І щоразу збирається сила-силенна люду.
– У нас було заплановано набагато більше фотозон і виставок. Дощ змінив наші задуми,– розповідає організаторка фестивалю Любов Романюк.– «Золотіївські ряди» – це свято, де панує щира, домашня атмосфера, і нам треба було зберегти саме ці почуття та емоції.
Різноманітні майстер-класи привабили дітлахів: вони і печиво розмальовували, і бджілок робили, і маковеї складали, і фігурки ліпили...
Чимало охочих поласувати млинцями з медом та топігнами зібрала акція «Млинець для Олі». Відтак було зібрано шість тисяч гривень, які організатори благодійного заходу передали мамі Олі Корнійчук, за яку нині вболіває ціле місто.
Вперше у Рівному плели і Маковея. Ця традиція не характерна для Рівненщини, але має глибоке корінння. На подвір’ї встановили двометрового Маковея, зустрічаючи Медового Спаса, пригощали його пиріжками і частували співами. Плели Маковея дівчата під чарівний спів Раїси Цапун, а потім гуртом переносили головного героя свята до центральної фотозони.
Були тут і вулики, привезені з музею меду села Баїв Волинської області.
Спеціальним подарунком став для присутніх виступ колективів сусідньої Шпанівської ОТГ – вокальних ансамблів «Калинове намисто» і «Джерело» та хореографічного колективу «Віночок». До речі, саме команда Шпанова виграла цьогорічний кубок Золотієва з футболу.
А ще тут танцювали «Танець бджоли», відкривали мистецьку резиденцію в бібліотеці, запалювали димар і відкачували мед, дарували гарний настрій і відпочивали.
– Мене особисто найбільше вразив етноподіум,– ділиться враженнями Любов Романюк.– Чудове дефіле у вінках від Світлани Галайчук та сукнях від Анни Романової продовжили всі бажаючі. Більш як сотня чоловіків, дітей, жінок, цілі сім’ї демонстрували українське національне вбрання. Скрізь – квіти, мед, настрій, гамір – наче у вулику. Свято меду і трави вдалося!
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.