Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Серпень 2019
 

Золотіївцям допоможуть втамувати літературний голод | Газета 7 Днів

Золотіївцям допоможуть втамувати літературний голод

21.08.2019 14:28
Переглядів:158

У рівненському мікрорайоні Золотіїв, окрім локальної бібліотеки №4 ЦМС в м. Рівне, відсутні будь-які осередки культури, мистецтв.  Тож у місцевих мешканців існує культурний “голод”, про що свідчать самостійно ними ініційовані літературні вечори/зібрання на вулицях Золотієва.

Для того, щоб підтримати ініціативу людей, розвинути літературний осередок, залучити до видавничої справи, вивчення літературних творів на базі діючої бібліотеки 22 серпня о 18:00 відкриють Літературний вуличний простір «LitHouse».

Проект підтримав Український культурний фонд. Він сприятиме обміну знаннями, досвідом, ідеями в галузі літератури, видавничої справи, культури та мистецтва. 

– Ми хочемо показати, що серед місцевого населення є надзвичайно багато талановитих людей, які раніше не демонстрували свою творчість для широкого загалу. Тому літературна резиденція функціонуватиме, в першу чергу, як простір для самореалізації літераторів-початківців, як платформа для вдосконалення їхньої літературної майстерності, шляхом участі у майстер-класах та відкритих лекціях від професійних письменників,– коментує директор Рівненської централізованої бібліотечної системи Вікторія Гупалюк

У рамках проекту впродовж 2019 року планують провести наступні заходи:

  • Майстер-класи з написання мемуарів для 10 осіб упродовж 20 годин під керівництвом письменниці Ірини Баковецької.
  • Підготують презентації не менше п’яти мемуарів місцевих письменників.
  • Покажуть  вісім документальних та художніх короткометражних стрічок про письменників,  культуру, мистецтво українського народу (в т.ч. фільми, створені за підтримки Українського культурного фонду у 2018 році).
  •  Видадуть одну книгу про культурно-мистецьку спадщину Рівного, зокрема, про мікрорайон Золотіїв, яку поширять у 60 бібліотеках  обласного центру. Редактор книги буде відома рівненська краєзнавиця Галина Данильчук. 

– Простір резиденції “LitHouse” обіцяємо  наповнити тематичними зустрічами з письменниками, презентаціями нових творів та фільмів про літераторів, видавничу справу.  Нині завершуємо облаштовувати  резиденцію новими меблями, технікою, робимо  креативну фотозону #LitHouse,– розповіла менеджер проекту Простір резиденція «LitHouse» Олеся Гощук. 

«LitHouse» ставить собі за мету стати улюбленим та комфортним культурним осередком, взірцем якого буде кращий європейських досвід та європейські стандарти проведення літературних, культурних резиденцій.

 Оксана ПИЦЬКА

 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?