Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

У Рівному буде фестиваль мацика | Газета 7 Днів

У Рівному буде фестиваль мацика

11.09.2019 15:40
Переглядів:928

Європейський грант на просування кулінарних традицій виграло Рівне. Серед інших заходів цього проекту передбачено проведення у 2020 році фестивалю «Мацик у Рівному».

Про це на засіданні Рівненського міськвиконкому у вівторок повідомила начальниця відділу економічного аналізу та прогнозу міського управління економіки Тетяна Степанюк.

Проект «Кулінарна спадщина кухні, просування кулінарних традицій» місто подало в рамках участі в програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Розмір гранту - приблизно 65 тисяч євро, внесок міста – 10%. Грант розділять між Рівним і Любліном. У рамках цього проекту крім фестивалю заплановані також навчання кухарів, обмін досвідом із польськими колегами.

Довідково: мацик - сиров'ялена свинина у кендюху (шлунку), що готувалась лише в деяких районах Полісся. Страва відома у Зарічненському, Дубровицькому, Сарненському, Володимирецькому і Костопільському районах Рівненської області, а також в Маневицькому та Любешівському районах Волині. Добірне, свіже свиняче м'ясо, солять, перчать, додають інші спеції. Потім перемішують з добавками сала (але без щоковини і вух як в сальтисоні!), та заправляють у добре вичищений свинячий трибух. Ця м'ясна куля, вагою від 0,5 до 2 кг, кладеться під прес, аби стекла зайва рідина. А потім її підвішують на горищі для всихання. Зазвичай, чіпляли там, де зберігалось сіно, аби м'ясо натягувалось запахом висохлих трав. За декілька місяців м'ясо всихається у двічі, і має специфічний запах, який відрізняється від запаху всіх інших страв на основі сиров'яленої свинини.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?