Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

Сьогодні голосування, завтра – двометрова загорожа | Газета 7 Днів

Сьогодні голосування, завтра – двометрова загорожа

12.09.2019 18:49
Переглядів:1798

Міський голова Рівного Володимир Хомко наклав вето на нещодавнє рішення сесії Рівнеради щодо відведення 17 соток землі в постійне користування ОСББ «Лермонтова, 5а». 

Адже практично одразу після голосування в сесійній залі довкола частини виділеної об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку території виросла двометрова загорожа. 

У понеділок депутати зібрались на позачергову сесію, аби подолати вето міського голови, однак більшість обранців підтримали рішення мера. 

– Я розумію їхнє бажання загородити двір, але ми державні люди,– прокоментував ситуацію Володимир Хомко.– Якщо кожен почне городитися, то ми перетворимо місто на бозна-що. Я не проти, щоб це питання повторно розглянули і таки виділили їм землю. Але на умовах, які ми з вами виробимо, щоб більше не було таких інцидентів. Мають бути враховані побажання всіх мешканців і захист інтересів міста. 

 

Між тим керівник ОСББ «Лермонтова, 5а» Віктор Поппер зазначив, що загорожу встановили задля безпеки дітей, котрі граються поруч із цим будинком, аби вони не вибігали на дорогу, де їздить транспорт. Такий аргумент депутатів не переконав. 

 

На думку лідера фракції ВО «Самопоміч» у Рівнераді Маріяна Годи, потрібно розробити чіткі правила відведення землі для ОСББ, згідно з якими міські двори були б загальнодоступними для проїзду і проходу. 

– Однозначно треба заборонити встановлення будь-яких парканів,– каже Маріян Года.– Ми ж не можемо дозволити поділити місто на тисячі удільних князівств, які відгородяться одне від одного мурами. Мешканці міста мають право вільно пересуватися територією, яка належить усій громаді, а діти гратися на відкритих, не обнесених високими огорожами просторах. Ці правила мають бути обов’язковими для всіх ОСББ. 

 

– Якщо й встановлювати якісь загорожі, то не вищі від 20–30 см, як біля квітників,– наголосила голова земельної комісії міськради Людмила Туровська

Зрештою за подолання вето ніхто не проголосував. Тож питання виділення землі ОСББ «Лермонтова, 5а» відклали. 

Пряма мова

Заступник міського голови Рівного Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ: 

– Кабмін мав розробити порядок відведення земельних ділянок для ОСББ. 

У документі мали би бути прописані норми про площі для користування мешканцями, проїзди, щоб були враховані інтереси всіх. Тому я особисто на кожному такому рішенні пишу зауваження: «Відсутній порядок відведення землі». Депутати вирішили це не враховувати. Такі випадки в нас непоодинокі. У цивілізованому світі ніхто не ставить ніяких огорож. Адже комунальники, медики, надзвичайники, правоохоронці повинні мати вільний доступ до територій. Я був у Канаді, там ніде немає ніяких огорож. Сподіваюся, що новий міністр розвитку громад і територій Олена Бабак сприятиме якнайшвидшому розробленню цього порядку. Відповідно до нього будемо працювати. Це питання не лише наше, така ситуація по всій Україні. 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?