Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

На Гощанщині знайомили із стародавніми ремеслами та сучасними професіями | Газета 7 Днів

На Гощанщині знайомили із стародавніми ремеслами та сучасними професіями

18.09.2019 09:43
Переглядів:775

Усі, хто завітав на фестиваль «Красносільські вітряки» мали можливість познайомитися з призабутими ремеслами та вибрати професійну стежку на майбутнє.  

Вітряк, побудований у с. Красносілля чехом Іваном Клічником ще у 1895 році, зберігся донині як один із найстаріших в Україні. Він став не лише історичною спадщиною Гощанщини, принадою для туристів, родзинкою села, але й символом масштабного однойменного фестивалю.

  

Днями на теренах Красносілля відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки». Гомінкий, колоритний, веселий, пісенний та гостинний захід - яскравий зразок  популяризації, вивчення і збереження народних звичаїв, обрядів, традиційного народного мистецтва, українських ремесел і кухні, що побутують у регіонах. Фестиваль згуртував понад 600 талановитих майстрів, представників найрізноманітніших професій та народних фольклорних колективів. Свою унікальність представили Житомирщина, Луганщина, Хмельниччина, Тернопільщина, Херсонщина, Черкащина, Вінниччина, Чернігівщина, Рівненщина, Київщина та місто Київ!

 

Кілька тисяч гостей того дня завітали у Красносілля, аби насолодитися унікальним етносом, відчути справжнє коріння та помилуватися народними талантами. Серед учасників свята – Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Наметове містечко, в якому представники навчального закладу презентували  робітничі професії - «Коваль ручного кування», «Виробник художніх виробів з лози» та «Кравець», гостинно зустрічало відвідувачів дзвоном ковальських молотів.

  

Експозицію РЦПТО прикрасили вироби слухачів: із лозових прутиків – корзини та корзинки, підноси, плетені крісла-качалки, вази; з металу – лицарські обладунки, статуетка балерини, дзвоники, підсвічники, сувенірні підкови та вишиті рушники. Досвідчений коваль, майстер виробничого навчання Сергій Торуля разом із усіма охочими приборкував метал просто неба.

 

Виставкова колекція освітян поповнилася підковами «на щастя», кованою символікою, кованим інвентарем та сувенірами. Учасники майстер-класів із задоволенням отримували вироби на пам’ять.

  

До уваги відвідувачів експозиції – презентація освітніх послуг РЦПТО у друкованих листівках і буклетах. Майстри виробничого навчання Валентина Голуб та Сергій Торуля, завідувач Гощанського навчального відділення РЦПТО ДСЗ Микола Корчевний, а також представники Гощанської районної філії РОЦЗ залюбки розповідали про професійну освіту дорослих, перспективи навчання за різними робітничими професіями, насичене та цікаве виробниче навчання слухачів та тісний зв’язок служби зайнятості із роботодавцями.

 

«Красносільські вітряки» вкотре продемонстрували розмаїття унікальних народних ремесел, тісний зв’язок поколінь, збереження кращих традицій, добросусідські стосунки усіх областей України та нові напрями ефективної взаємодії.

 

Більше фото на сторінці газети «Сім днів» у Фейсбук.

  

Діна МАЗУРКЕВИЧ, Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

 

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?