Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

ОСББ: живе добре лиш той, хто готовий для цього потрудитись | Газета 7 Днів

ОСББ: живе добре лиш той, хто готовий для цього потрудитись

18.09.2019 18:58
Переглядів:1990

Коли ми чуємо фразу «квартира в новобудові» і уявляємо себе на місці її власника, то бачимо картинку безпроблемного і затишного проживання в комфортному помешканні, де все зроблено за сучасними стандартами і нормами. Тут не тече дах, не потрібно одразу міняти труби чи вікна, у дворі повно зелені і є зручний дитячий майданчик, так само як і парковка для авто. На жаль, реальність часто не така оптимістична. 

Лише небайдужі мешканці можуть зробити новий дім по-справжньому комфортним. Про такий досвід господарювання ОСББ «Мрія плюс» (вул. Богоявленська, 28) розповів голова правління цього об’єднання Євгеній ЧУРА

Будинок на 59 квартир був зданий у 2010 році. На початку 2016-го Євгеній очолив ОСББ «Мрія плюс». На власному досвіді переконався, що і в новому будинку є чимало побутових проблем. Тому спільно з групою активних мешканців намагаються не лише латати комунальні дірки, а й осучаснюють свій дім.

Деякі проблеми в будинку були через не завжди коректні дії забудовника. Приміром, дахова котельня від забудовника обладнувалася індивідуальним тепловим пунктом (ІТП), однак він не працював, бо мешканцям пояснювали, що це дуже дорого. Із приходом нового голови ситуацію змінили. Довелося також лагодити покриття котельні, адже неякісно зроблений дах пропускав воду всередину приміщення, де стоїть обладнання на мільйони гривень. У пер-

ші роки функціонування будівлі відмовились від гарячого водопостачання, через його високу вартість. Усі встановили бойлери. 

– Одна з перших проблем, з якою мені довелося зіткнутися як голові ОСББ, – це затоплення квартир через те, що сусіди самостійно робили поліпшення в мережах,– розповідає Євгеній Чура.– Тому ми вирішили зробити так, щоб зменшити швидкість реакції на затоплення. Зараз у нас у водонапірному вузлі стоїть спеціальне обладнання, що управляється з телефону. Як тільки надходить сигнал про якесь протікання, з будь-якої точки, де є інтернет, я можу перекрити в будинку воду до з’ясування обставин. 

У грошовому еквіваленті це обладнання обійшлося як половина вартості відновлення однієї квартири після затоплення. Існує також проблема підтоплення підвалу. Бо від забудовника було все зроблено не так, як слід, постійно забиваються стояки. Хочемо встановити датчики, які будуть реагувати на появу води на підлозі. Система передаватиме тривожний сигнал. Більше того, це обладнання може бути підключене до системи подачі води, і через телефон її можна перекрити. Техніку вже придбали. 

У будинку встановили систему відеонагляду. Будь-хто з мешканців може отримати доступ до записів з камер, що розташовані по периметру будинку і на кожному поверсі. За допомогою камер зовнішнього спостереження вдалося допомогти розкрити два злочини.  

Обладнали велосипедну кімнату, яка відкривається магнітним ключем. Люди, які бажають, можуть там залишати дитячі велосипеди, самокати тощо. 

Крім того, в ОСББ «Мрія плюс» почали впроваджувати роздільний збір сміття. На кожному поверсі є по два контейнери, в які збирають пет-пляшку та папір. Озеленили та заасфальтували двір. 

– Встановили будинкову систему очистки води. Вона очищається механічно, а потім пом’якшується, вилучаються метали,– зазначає голова правління ОСББ.

Хоч будинок і новий, однак вікна були не дуже якісні. За сприяння ОСББ мешканці взяли «теплі» кредити і поміняли більшу частину вікон. Частково відсотки компенсували з міського бюджету. Так само (для охочих) замінили крани на батареях на сучасні терморегулятори. 

– Завдяки економії на теплі можемо заощадити на якісь поліпшення,– розповідає Євгеній Чура.– Єдине нововведення, на яке додатково збирали кошти з мешканців, це було встановлення відеонагляду. Все інше – на заощаджені гроші. Внесок нині встановлено на рівні 3,6 гривні за квадратний метр. Намагались знайти інші варіанти, але зрештою «склались» разом із сусідніми будинками (Богоявленська, 26 і 26б) і бу­-

демо встановлювати ігровий комплекс для дітей. Є ще чимало задумів, зокрема щодо модернізації системи опалення, сподіваюся з часом вдасться їх втілити.  

Звісно ж, не все так райдужно і безхмарно. Тут, як і всюди, є люди, що принципово проти змін або самі не хочуть нічого робити. Є й боржники. З ними взаємодіють за законом: судяться. Однак свідомих і активних людей усе ж більше. 

– Не можна когось змусити жити добре. Через палку нічого не вийде,– переконаний Євгеній Чура.– Іноді доводиться чути: «У нас такі страшні під’їзди». Зачекайте, але ж тут ходите ви, ваші діти, друзі і знайомі. Невже хтось приїхав з Києва і насмітив вам у під’їзді, чи побив вікна, чи стіни розмалював? Лише мешканці відповідальні за свій дім. Хто усвідомлює це і робить щось для своєї багатоповерхівки, той живе краще, ніж той, що чекає якогось добродія, що прийде і зробить їм добре. Мешканці мають зрозуміти, що будинок – це їхня власність, що їхні внески не забирає собі чужий дядько, вони на їхньому рахунку і кожен може контролювати, як витрачаються ці гроші, пропонувати і підтримувати якісні зміни. 

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?