Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

Рішення щодо переводу рівненських котелень на тверде паливо знову відклали | Газета 7 Днів

Рішення щодо переводу рівненських котелень на тверде паливо знову відклали

19.09.2019 18:59
Переглядів:2114

Про обладнання міських котелень твердопаливними котлами вчергове говорили на сесії Рівнеради 12 вересня. Однак, як і в попередні рази, жодного рішення не було ухвалено. 

Забракло одного голосу. Не переконали обранців ні детальна розповідь представника голландської фірми, що випускає котли, ні виступ керівника теплового підприємства, ні емоційна промова міського голови. 

На розгляд цього разу виносили питання про суборенду та спільне використання чотирьох котелень у Рівному. Позитивне рішення щодо цього питання дало б «зелене світло» для модернізації та встановлення поруч із котлами газової генерації твердопаливних. У них планують спалювати тріски. 

Щоб переконати міських обранців у доцільності встановлення твердопаливних котлів, перед голосуванням до них удруге звернувся представник голландської компанії-виробника обладнання Віллі Байєн. Він досить довго переконував, що їхні котли екологічні і безпечні для довкілля, розповідав про столітню історію існування компанії та про те, в яких країнах використовують їхню техніку. До речі, цей голландець уже вдруге навідується на сесійне засідання з тією ж метою. На жаль, знову безрезультатно. 

Депутати висловлювали свої застереження до переобладнання котелень. Зокрема, йшлося про те, що якість пального ніхто не контролюватиме, що міська влада не матиме важелів впливу на роботу котелень після переобладнання, непокоїлись про неможливість швидкого повернення до газової генерації тепла у разі виникнення екологічних проблем. І хоч директор Рівнетепло­енерго Олександр Корчинський намагався розвіяти всі побоювання, міські обранці не підтримали запропонований проект рішення. Не вистачило одного голосу. Тому це питання вирішили розглянути за кілька тижнів, на наступному сесійному засіданні. 

 

Коментар 

 Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Я прихильник переходу на альтернативне опалення. Весь світ іде цим шляхом. Якщо ми не навчимося добувати дешеву енергію і раціонально її використовувати, Україна як держава загине. Подивіться, скільки міст у нас і за кордоном уже попереходило на альтернативні джерела. Живуть і радіють. Котельня на трісках – більш екологічна, ніж на вугіллі. Фільтри дозволяють забрати все небезпечне. Більше того, ми ні копійки не вкладаємо в модернізацію. 

Спочатку була критика: це, мовляв, зіпсує екологію. Приїхав представник Держкоменергозбереження, посол Голландії, представник виробника обладнання. Запевнили, що такі котли ставлять навіть у найрозвинутіших країнах, і немає нарікань. Тоді почали говорити, що у нас несертифіковане паливо. Виробник котлів каже, що байдуже, яке паливо на вході, обладнання пристосується автоматично і контролюватиме викиди. Тоді почали кричати, що немає трісок і доведеться ліси рубати. Трісок насправді є багато, від нас їх возять у Кам’янець-Подільський. Це вже смішно. Вони від нас везуть, а ми опалюємо дорогим газом. 

На мою думку, робиться все, щоб перехід на альтернативне паливо для виробництва тепла не відбувся. Якщо ми не зробимо цього, то інвестори покинуть наше місто, і цілісний майновий теплопостачальний комплекс повернеться в комунальну власність (2024 року завершується термін оренди – ред.). Тоді будемо платити щороку, як і всі інші, по 100–150 мільйонів гривень дотації на комунальне підприємство і щасливі сидітимемо голі й босі. Кому від цього буде добре? Мені – ні, а їм – клас, зайвий привід сказати: «Бачите, яка влада? Не змогла!» 

Хіба не сміх, коли до мене прийшла скарга на котельню, що на вулиці Герцена, яка вже три місяці не працює, а вони пишуть, що їм смердить? Схожа котельня на альтернативному паливі працює в центрі міста, в університеті водного господарства та природокористування, велика і потужна. Розумні люди відмовились від газу й економлять свої гроші. І правильно роблять. 

Пряма мова

 Заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК: 

– Мене в цій ситуації найбільше цікавить питання екології. 

А другий момент – який економічний ефект отримають мешканці Рівного від переходу частини котелень Рівнетеплоенерго на альтернативне паливо? Якщо це, як запевняє керівництво теплопостачального підприємства, дозволить знизити тарифи, то на скільки? Якщо це дасть можливість подавати гарячу воду цілий рік, то це важливо, бо у нас є дитсадки, лікарні, люди, які хотіли б мати воду постійно і за прийнятною ціною. Тому ми мусимо все обговорити і прописати екологічні норми та економічні ризики. 

Та головне, як на мене, у прийнятті будь-якого рішення у пріоритеті має бути питання безпеки людей.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?