Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

Влада і бізнес започатковують нову філософію | Газета 7 Днів

Влада і бізнес започатковують нову філософію

19.09.2019 19:42
Переглядів:2235

Двадцятирічний ювілей Територіального відділення Асоціації платників податків України в Рівненській області ознаменувався двома знаковими подіями. 

У ході конструктивного діалогу представників бізнесу краю з Віталієм Ковалем новопризначений голова облдержадміністрації крім іншого вручив нагороди переможцям регіонального туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків-2018». А президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе провів презентацію Податкового кодексу розвитку. 

Власне, все дійство відбулося в рамках організованого форуму на тему «Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу через податкові та інституційні механізми». На необхідності налагодження тісної співпраці влади, громадськості і бізнесу наголосив очільник області Віталій Коваль, зауваживши, що керівництво держави обрало курс на повне взаєморозуміння, двосторонній діалог і співпрацю. 

– І це не просто слова, а ціла філософія,– наголосив голова облдержадміністрації.– Тому для соціально відповідальних підприємців наші двері завжди відкриті. 

Привітавши свого рівненського колегу Маріяна Году з роковинами місцевого Територіального відділення АППУ, президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе презентував присутнім проект Податкового кодексу розвитку. Попри деякі зауваження учасники форуму відзначили чимало позитивних моментів у запропонованих змінах до податкового законодавства. Так, співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів, голова громадської ради при ГУ ДФС Рівненщини Богдан Гапяк вважає, що реальні позитивні зміни у підприємницькій діяльності може забезпечити, скажімо, об’єднання податків на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску. Це, на його думку, дозволить зменшити тиск на фонд оплати праці і стимулюватиме виведення з тіні заробітних плат.

– Щоб створити міцний фундамент для розвитку вітчизняного підприємництва,– каже Богдан Гапяк,– потрібне стабільне податкове законодавство і рівноправна сплата податків усіма бізнесменами. Тоді матимемо і наповнення бюджету, і зростання ВВП, і поліпшення добробуту людей. 

Надалі Територіальне відділення АППУ в області, зі слів Маріяна Годи, має намір обговорити проект Податкового кодексу розвитку в ширшому форматі, залучивши якомога більше представників бізнесу та громадських активістів. 

Наталя ВАКОЛЬЧУК

Пряма мова

 Голова ради Територіального відділення Асоціації платників податків України у Рівненській області, директор Рівненського пивзаводу Маріян ГОДА: 

– На жаль, у роботі форуму, де було представлено проект Податкового кодексу розвитку, взяли участь далеко не всі представники бізнесу краю, які мають за плечима великий досвід, а отже, і своє бачення того, як створити сприятливі умови для розвитку підприємництва в Україні. Якщо цього не зробити зараз, то завтра вже буде пізно. Насамперед, як на мене, необхідно зменшити фінансовий тиск на бізнес. І Податковий кодекс розвитку саме це передбачає.

Наприклад, у законопроекті йдеться про запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток. Тобто оподаткуванню підлягає лише та частина чистого прибутку підприємства, яка залишається після проведення витрат на модернізацію основних фондів і розвиток виробництва, що сприяє фінансовому оздоровленню підприємств. Крім того, пропонується комплексне змен­шення податкового навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання ПДФО та ЄСВ і поступового його зниження вдвічі (до 20% замість чинних 40%). 

Пропозицій багато: толкових, виважених, раціональних. Але, перед тим як подавати проект Податкового кодексу розвитку на розгляд законодавців, на моє переконання, необхідно вислухати думку самих підприємців. Отож, плануємо впродовж місяця провести розширений круглий стіл (а може, й не один) за участі представників ділових кіл області, щоб виробити свої пропозиції щодо змін у податковому законодавстві.

Ключові слова:

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?