Анатолій ЧУГУЄВЕЦЬ: «Бажаю бути корисним для всіх мешканців мого округу» | Газета 7 Днів
Анатолій ЧУГУЄВЕЦЬ: «Бажаю бути корисним для всіх мешканців мого округу»
Анатолія Чугуєвця громада обирає депутатом міської ради не вперше. І жодного разу не розчарувалася в своєму обранцеві. Під особливою увагою депутата життєві ситуації мешканців Басового Кута і Нового Двору – мікрорайонів Рівного, які утворилися з колишніх приміських сіл. Тож і проблеми у них виникають специфічні, бува, й не завжди зрозумілі людям, що живуть у багатоповерхівках. Та тільки не Анатолієві Чугуєвцю.
– Пане Анатолію, переважна більшість басівкутців і новодвірців мешкають у власних садибах, на власній землі. Які ж, здається, в них можуть бути проблеми?
– Для мешканців Басового Кута та Нового Двору найперша й найболючіша біда – оформлення землі. Мені часто доводиться допомагати людям отримати у власність або в оренду земельні ділянки для обслуговування своїх будинків, а також для ведення городництва і садівництва, приватизувати ділянки, якими родини користуються ще з діда-прадіда. Особливо це стосується старших людей, бо їм нелегко розібратися в тонкощах законодавства. Такий уже мій округ. Він складається переважно з приватного сектора, працьовитих людей, кому, бува, і ніколи ходити по владних коридорах, аби реалізувати свої законні права.
– Чи правда, що ви навели-таки порядок із новодвірськими маршрутками?
– Мені вдалося добитися, що на роботу маршруток за номерами 61 та 61-а майже не стало нарікань. Та не всі знають, якою ціною. За три дні до Нового року в будинку культури я зібрав громадські слухання, на яких мешканці Нового Двору висловили перевізникам цих маршрутів та начальнику міського управління транспорту і зв’язку все, що вони думають про їхню роботу. Перевізникам довелося довго запевняти, що тепер вони будуть сумлінно дотримуватися графіків. Та з досвіду скажу: якщо ритмічність руху на околицях хоч на тиждень випустити з поля зору, знову буде той самий безлад.
На прохання старших людей я облаштував зручними лавочками п’ять зупинок – «Народний суд», «Штрафмайданчик», «Свято-Троїцька церква», «Дачна». А лавочка біля ЗОШ № 16 навіть зайняла призове місце в конкурсі місцевої газети. Журналісти так і писали: «Якби кожен депутат подарував Рівному хоча б по одній лавочці, наше місто стало б зручнішим для життя».
– За розширення новодвірського кладовища теж ви боролися?
– Це була давня потреба мешканців Нового Двору. Я не раз подавав про це депутатські звернення. Добре, що вдалося знайти спільну мову з рівненським «Спецкомбінатом». Вони розробили документацію, а міська рада ухвалила рішення розширити кладовище майже на гектар.
– Було багато розмов про будівництво аптеки в Басовому Куті. Й досі це тільки балачки чи справа зрушила з місця?
– В аптеці була нагальна потреба, тож тільки-но мене обрали депутатом Рівнеради, я подав звернення до міського голови з проханням відкрити аптеку. Управління капітального будівництва вже виділило землю під неї. У приміщенні майбутньої аптеки також будуть розташовані кабінети сімейного лікаря та стоматолога, включена до комплексу й зручна зупинка на вулиці Басівкутській. Знайшовся й інвестор, з ним давно укладено угоду. Проект передбачає відвід ґрунтових вод, які постійно збираються в низовині біля пошти. А відкриття аптеки запланували на кінець цього року.
– А чи варто депутатові займатися всілякими дрібницями? Є депутати, котрі вважають, що їх місія у прийнятті рішень, а не в залагодженні побутових дрібниць.
– Дрібниць?! Із них складається життя простих людей, від них залежить, нестерпне воно чи добре! Згадаймо хоч частинку з тих дрібниць, як про них кажуть ті, хто взагалі нічого для людей не робить.
Торік я добився, щоб заасфальтували доріжку від вулиці Польової до Дворецької, дорогу до вулиці Красильникова від Малорівненської. На моє звернення відремонтували ділянки вулиць Басівкутської, Дворецької, Чорновола, а відпрацьованим асфальтом вимостили частину вулиці Красильникова.
Також облаштували пішохідний перехід через вулицю Чорновола біля зупинки «Дачна». Щоб замінити пошкоджені та аварійні електроопори, зрізати аварійні, високорослі та сухі дерева, які становили загрозу людям та транспорту на вулицях Дворецькій та Басівкутській, теж знадобилося моє депутатське втручання. І благоустрій смітників та захаращених територій, як виявилося, також головний біль депутата. Як і вивезення сміття з численних стихійних звалищ.
Дитячі пісочниці, таблички на під’їздах, дошки для безкоштовного розклеювання оголошень у зручних для всіх місцях, замінені бордюри… Ті, для кого це дрібниці, нехай розкажуть про це мешканцям двох багатоквартирних будинків, які числяться за ЖКП «Західне» і в яких без мого сприяння, як депутата, ще досі не відремонтували б дахи. Або людям із першого під’їзду будинку № 57 у провулку Дворецькому, яким я допомагав перевести помешкання на автономне опалення. У них, до речі, тепер така дрібниця, як гаряча вода, є цілий рік.
– А як же щодо духовної складової людського життя?
– Як депутат і мешканець я завжди живу життям громади Басового Кута і Нового Двору. Я частий гість і перший помічник у вчителів і учнів чотирнадцятої і шістнадцятої шкіл. Наприклад, організував для випускників цікаву екскурсію парком Шевченка, діти дізналися про історію рівненського парку, ще й безкоштовно покаталися на атракціонах. Разом із учнями ми влаштовували шкільні урочистості, шкільну ходу вулицями масиву Басів Кут.
Торік на моє звернення розпорядженням міського голови було передбачено матеріальну допомогу для храмів: Свято-Воскресенського (Новий Двір), Петро-Павлівського та Свято-Троїцького (Басів Кут). На жаль, освоєні ці кошти були лише Свято-Троїцькою громадою. Але до цього жоден із храмів мого округу не отримував матеріальної допомоги від міста. В бюджеті на 2013 рік також передбачено кошти на підтримку церков.
Як депутат я допомагав недільній школі при Свято-Троїцькому храмі. А ще в нас цілий рік, за підтримки спілки християн-підприємців, на вулиці Басівкутській на величезному рекламному щиті пропагували цитати з Біблії. Комерційної реклами там не було.
Завжди відгукуюся на прохання про допомогу інвалідів, тяжкохворих, безробітних. Це саме ті випадки, коли матеріальна чи інша конкретна допомога стає духовною.
– А чому не чути про вашу участь у політичних баталіях у раді?
– Я – депутат-мажоритарник, громада для мене важливіша від партій. Хоча й свідомий того, що жителі мого округу є прихильниками різних політичних сил. Та буде неправильно на мажоритарному окрузі брати сторону якоїсь із них. Проблеми, з якими до мене звертаються жителі мого округу, політичного забарвлення не мають. Саме тому й надалі залишаюсь безпартійним і позафракційним депутатом. Я – християнин, українець і замість того щоб пристосовуватися до якоїсь партії, служу громаді міста Рівного, мешканцям мого виборчого округу незалежно від їхніх політичних уподобань.
Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО
На прийом до депутата Анатолія Чугуєвця можна потрапити у ЗОШ № 16 і ЗОШ № 14 у перший і четвертий вівторок кожного місяця, з 16.00 до 18.00. Із ним можна поспілкуватися
в будь-який день за тел. 43-93-34.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.