Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
 
Травень 2014
 

Децентралізацію влади необхідно розпочинати з низів | Газета 7 Днів

Децентралізацію влади необхідно розпочинати з низів

29.05.2014 00:00
Переглядів:339

Уже давно накипіло на душі через невмирущу бюрократію, котру, видається, не здатні подолати ні жодні революції, ні переміни у владі, ні доведене до точки кипіння невдоволення людей. Прикро, що на закоренілу чиновницьку машину зазвичай не мають жодних важелів впливу не лише пересічні громадяни, а й уповноважені ними народні обранці. І це не порожні слова, а доведена життям аксіома, у непорушності якої час від часу доводиться переконуватися, звертаючись до тих чи інших установ та організацій з депутатськими запитами.

Нерідко взагалі здається, що левова частка відповідей на депутатські звернення та запити пишеться під копірку. Зазвичай короткі відписки зводяться до одного й того ж: «У бюджеті немає коштів. Фінансування буде передбачене в наступному році». Минає рік-другий – і слово в слово така ж відповідь. Це притому, що окремі з невирішених питань порушуються роками.

Узяти, для прикладу, проблеми ОСББ «Житловик-22» (будинок № 22 на вулиці Євгена Коновальця), мешканці якого з добрий десяток літ добиваються, аби були усунені недоліки, залишені будівельниками при здачі багатоповерхівки. Я з цього приводу написав кілька депутатських запитів, та крім голослівних відписок не вдалося добитися не те що якихось результатів, а й бодай якоїсь конкретної відповіді: хто і коли виправить допущений брак.

Аналогічна ситуація з негараздами в дворі будинку на вулиці Мельника, 18. Куди тільки не звертався – одна й та ж відповідь: фінансування не передбачене в бюджеті.

Тут саме собою напрошується запитання: хто, власне, і за яким принципом складає перелік об’єктів і обсяги робіт, під які закладаються бюджетні кошти? Так, не кривитиму душею, окремі з внесених мною пропозицій (скажімо, капітальний ремонт вулиць Мельника і Євгена Коновальця) таки внесені у план робіт, які вже успішно виконано. Чимало питань (для прикладу, благоустрій зеленої зони відпочинку в мікрорайоні Північний, ліквідація несанкціонованих сміттє­звалищ, освітлення дворів і вулиць, а також подвір’я ЗОШ № 25 тощо) вдалося вирішити за особистої підтримки міського голови Володимира Євгеновича Хомка.

Але більшість злободенних питань мешканців мого виборчого округу залишається поза увагою як комунальних служб, так і міської влади в цілому. Як на мене, слушно було б перед затвердженням нового бюджету проводити збори за участю не лише членів міськвиконкому та бюджетної комісії Рівнеради, а й запрошувати на них депутатів-мажоритарників. Адже хто, як не вони, краще знає про біди та клопоти своїх виборців.

Не кажу, що таким чином можна вирішити всі проблеми, але їх можна класифікувати за нагальністю і важливістю, розробивши певний план-графік вирішення. На жаль, як це не прикро констатувати, часто-густо фінансування з міського бюджету відбувається за принципом «волохатої руки», тобто завдяки лобіюванню тих, хто має більший вплив. Буває, правда, добивається свого ще й той, хто здатний «лобом пробивати стіни». Інші, в силу своєї толерантності, змушені вдовольнитись обіцянками.

Скажете: «Назвався гри­бом – лізь у кошик». А я й не намагаюся всі свої депутатські турботи перекласти на плечі міського бюджету. Поклавши руку на серце, скажу: роблю все, що в моїх силах. Не соромлюся попросити спонсорів і благодійників, які допомагають вирішити ту чи іншу проблему.

Окремі питання вдається вирішити власними силами. Так, з невикористаних на будівництві храму Всіх Волинських Святих, де я є настоятелем, дощок і колод в окремих дворах і у сквері навпроти церкви відремонтували і змайстрували нові лавочки, зробили кілька дитячих гойдалок, пофарбували їх.

Завдяки порозумінню з начальником міськШЕУ Віктором Климуком завезли на дитячі майданчики пісок. І це непоодинокі факти, перелік яких можна продовжувати й продовжувати. Але така практика не є виходом із ситуації. Бо на всіх і на все депутат не настарається.

Гадаю, варто було б повернутися до досвіду попередніх років, коли кожному з депутатів із міського бюджету виділялася певна сума на вирішення хоча б дрібних соціально-побутових питань своїх виборців. Скажімо, якби у моєму розпорядженні було хоча б п’ять тисяч на рік, повірте, у мене рука не піднялася б писати запит, аби, скажімо, у дворі будинку № 22 на вулиці Євгена Коновальця вкрутили якихось дві лампочки нічного освітлення, на що у «Міськсвітлі», як повідомили на моє звернення, немає коштів. Це притому що в міському бюджеті знайшлося кілька тисяч на освітлення вулиці Олеко Дундича. Аналогічно не оббивав би пороги ЖКП, щоб посипали хлоркою підвал у будинку № 15а, де стоїть нестерпний сморід через витік з каналізаційної труби. І сміх і гріх – у ЖКП на це також немає грошей, хоча мова йде, по суті, про копійчані суми. Можна було б вирішити чимало таких проблем, котрі не потребують значних фінансових затрат, зате роками «отруюють» життя мешканців нашого міста.

Так-от, якщо ми повсякчас декларуємо вимогу про передачу більшої кількості повноважень із центру на місця, органам місцевого самоврядування, то, як на мене, необхідно розпочинати з себе. Тобто з низинної ланки – депутатів-мажоритарників. Адже вони найтісніше пов’язані з виборцями, які надали їм квоту довіри, а отже, перед ними народний обранець тримає відповідь. Коли гуртом вирішуватимемо: як і що насамперед необхідно зробити, переконаний, буде більше толку як від депутатів, так і від влади загалом.

Михайло ЖАРОВСЬКИЙ,
депутат Рівнеради по мажоритарному виборчому округу № 26

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?