Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2015
 

Головне завдання Рівнеради – дати максимум можливостей розвиватися підприємливим рівнянам | Газета 7 Днів

Головне завдання Рівнеради – дати максимум можливостей розвиватися підприємливим рівнянам

30.04.2015 00:00
Переглядів:424

Юрій Запорожець: “Розвиваючи власну справу, підприємливі рівняни наповнюють бюджет і тим самим розвивають місто”.

До такого висновку прийшов депутат міської ради, голова фракції «Рівне європейське» у Рівнераді Юрій ЗАПОРОЖЕЦЬ, підсумовуючи свою роботу в раді шостого скликання.

– Депутатську діяльність можна розбити на дві складові. Перше: робота на виборчому окрузі з виконання наказів виборців (а мій округ – це Червоні гори та вулиці Курчатова, Студентська). Друге: участь у виробленні місцевих нормативних документів, програми дій міської влади.
Найбільше радують ті конкретні справи, які вдалося реалізувати на окрузі. Наприклад те, що в Червоних горах зробили спортивний майданчик. У межах енергопотужності вдалося також зробити зовнішнє освітлення і витягнути з темряви цей новий мікрорайон приватної забудови. Крім того, радію, що вдалося заасфальтувати в цьому мікрорайоні три дороги та провести ямковий ремонт на ще декількох тамтешніх вулицях.
Впевнений, що цього року вдасться виконати ще наказ виборців про обладнання зупинки громадського транспорту біля молитовного будинку в Червоних горах та пішохідного переходу на стику вулиць Курчатова і Молодіжної. Там же відновимо автобусну зупинку. Отже, практично всі накази, які надавали виборці мого округу перед виборами, виконані.
Вдалося посприяти також зверненням декількох ОСББ та громадських організацій. Практично всі їхні прохання щодо підтримки в проведенні ремонтів, утепленні будинків, встановленні дитячих майданчиків реалізовано.
Що стосується колективних передвиборчих обіцянок, які на момент виборів звучали від партії «Батьківщина», то не вдалося розбюрократизувати і пом’якшити процедуру надання дозволів для встановлення автономного опалення. Питання це вирішується на рівні Кабінету Міністрів, а він на жодні наші звернення з цього приводу не зреагував.
Крім того, дуже негативний вплив на вирішення цих та інших питань мав той факт, що у 2012-13 роках з бюджету практично нічого не фінансувалось через надмірну централізацію коштів. Казначейські затримки з виплатами тоді часто завершувались повним ігноруванням цих виплат. Та загалом, вважаю, накази виборців, які я отримав під час виборчої кампанії, до кінця цієї виборчої каденції, тобто до осені 2015 року, вдасться реалізувати повністю.
– Чи готові ви йти на нові вибори і чи готуєте вже для представлення виборцям нову програму дій?
– На мій погляд, на наступних місцевих виборах підходи мають бути інші. Пора відмовлятися від того, щоб партійні списки для місцевих виборів затверджували у столиці. Тим більше що є партії, які представляють себе як всеукраїнські, хоча ми знаємо їх тільки в особі однієї людини – лідера.
Не можна, щоб органи місцевого самоврядування залежали від партійної кон’юнктури. Треба розбудовувати регіональні партійні і громадські об’єднання, покликані відстоювати не тільки потреби громади на місці, а й інтереси тієї ж громади в Києві. Це має бути щось абсолютно відмінне від нинішніх підходів. Сьогодні, якщо центральний офіс партії вас не підтримує, то ви навряд чи можете щось зробити у Рівному чи в якомусь іншому місті. Думаю, що в перспективі партії не матимуть жодного відношення до місцевих виборів.
Буваючи в Польщі, Чехії, я побачив, що тамтешні громади формують на місцях свої місцеві партійні спілки, які потім запрошуються для співробітництва столичними на правах самостійних одиниць зі своєю думкою і своїм розумінням ситуації. У нас же все відбувається навпаки: столиця диктує провінції, що їй робити.
Якими я бачу наступні вибори? Думаю, що у визначений календарний термін, тобто восени цього року, вони не відбудуться. Бо обіцянки про передачу повноважень на місця поки що залишаються обіцянками. Не готовий новий закон про місцеві вибори, нема необхідних змін до Конституції. Цього нема і, швидше за все, до осені не буде, бо Верховна Рада вже просто не встигає прийняти необхідні зміни. Тим більше що деякі моменти мають пройти Венеціанську комісію. Тому я і вважаю, що виборів восени не буде. Бо проводити їх перед тим, як буде внесено зміни до Конституції України, означає, що після внесення змін нам світять нові позачергові вибори, а це надто дороге задоволення.
З огляду на все це я не визначився. Мені не подобається в чинному законодавстві те, що місцеві громади, заробляючи власні гроші, фінансують столицю, а у вирішенні своїх потреб залежні від того, дасть їм Київ гроші чи ні. Якби цю систему змінили, то я із задоволенням ще попрацював би у раді. Коли ж змін не відбудеться, на вибори не піду. Адже депутат повинен допомагати людям, відстоювати їхні інтереси, а можливостей для цього нема.
– Ви керуєте у раді фракцією «Рівне європейське». Які позиції насамперед обстоює ваша фракція?
– Ми виступаємо за те, щоб скоротити бюрократичні обмеження для отримання землі. Вважаю, що практично всю землю, яку має місто (окрім стратегічних запасів, необхідних для розвитку Рівного), треба продати, передати у приватні руки і забути цю тему раз і назавжди.
– Чому?
– Бо приватники розпоряджаються своїм майном ефективніше. Вони змусять цю землю працювати. Бо хто вклав гроші, той не допустить, щоб ці вкладення були змарновані. Хто захоче згодом щось робити, розвиватись, той купить землю вже не в громади, а в нових власників. У будь-якому разі це дасть нам наповнення бюджету, яке дозволить розвиватися місту далі.
З тих же міркувань наша фракція підтримувала передачу в оренду Рівнетеплоенерго. Це дало змогу вже два роки не мати проблем з початком опалювального сезону. Раніше ж міська рада брала кредити, щоб закупити газ. Гаряча вода є цілорічно. Ну і важливо, що міський бюджет отримує від Рівнетеплоенерго мільйонні суми орендної плати, які витрачаються на потреби міста. А що на послуги теплопостачальників ростуть ціни, то це від нас не залежить. Це наслідок тієї тарифної політики, яку проводить уряд.
Загалом же наша фракція сповідує розумний економічний раціоналізм. Ми вважаємо, що потрібно дати максимум можливостей розвиватися підприємливим рівнянам. Адже, розвиваючи власну справу, вони наповнюють бюджет і тим самим розвивають місто.

Спілкувалась Лариса САДОВА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 3 =
More information?