Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Жовтень 2014
 

Хто блокує прозоре виділення землі в нашому місті? | Газета 7 Днів

Хто блокує прозоре виділення землі в нашому місті?

02.10.2014 00:00
Переглядів:413

Ось уже дев’ять місяців у місті працює спеціальна депутатська комісія, яка займається розробкою положення про надання земельних ділянок під будівництво і садівництво в місті Рівне. Робота над цим питанням – на стадії завершення. Підсумкове засідання щодо остаточного варіанту положення, яке потім піде на розгляд депутатських комісій, відбудеться сьогодні, 2 жовтня. А згодом це питання внесуть до порядку денного чергової сесії Рівнеради.

Перед тим як положення стане регуляторним актом, згідно з яким будуть надаватися земельні ділянки, розповім його перед­історію. Сесія Рівнеради ще 10 липня 2003 року прийняла рішення № 400 «Про затвердження черги на виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво», відповідно до якого потрібно було розробити ще положення про механізм надання земельних ділянок в місті Рівне. Але віз і нині там…

У міському управлінні земельних відносин формувалася черга на землю, яка тепер налічує понад три тисячі людей. А в міському управлінні капітального будівництва складали списки на землю під «інвесторів» (у тих списках понад 500 людей). У той час, коли черга не рухалася, управління капітального будівництва почало освоювати земельний масив на вулицях Макарова–Пржевальського.

У політичних піарщиків з’явився термін «дерибан землі», і на цій хвилі 2013 року захисники корупційного ринку землі в Рівному придумали ще одну піар-акцію – про «садоводів». Як результат – у самих «садоводів» садків не виявилося, а циніки-ініціатори цього процесу дійшли до того, що намагаються «по-тихому» розбазарити території загальноосвітніх закладів! Знову ж таки партійні боси, які це придумали, не бажали повернути надання земельних ділянок згідно з чергою в законодавче русло, щоб знищити політичних опонентів та захистити свій корупційний ринок землі. Коли я була головою місцевого осередку «Батьківщини», на мене тиснули, щоб через фракцію проштовхувала виділення землі для «своїх». Звичайно, що такі забаганки я підтримати не могла. За це й поплатилася. Виключили з партії тих, хто намагався довести, що піар-акції не вирішують питання землі. Політичною розправою вбили двох зайців: розчистили собі місце в керівництві місцевої «Батьківщини», порушуючи всі статутні норми, і задовольнили апетити місцевих олігархів, які намагалися дискредитувати ідею чесного виділення землі та її ініціаторів.

Усі гучні земельні скандали в місті не коштують паперу, на якому вони розкручуються у ЗМІ. Насправді це ширма, за якою ховається основна проблема. По суті, це боротьба з наслідками, а ми хочемо ліквідувати корінь несправедливості та повернути цей процес у законодавче русло. На всі мої депутатські звернення з 2011 по 2013 рік (їх було три) я отримувала бюрократичні відписки. Після того як мені і моїм колегам прикріпили тавро «садоводів», комісію під нашим тиском створили за протокольним дорученням міського голови Володимира Хомка.

Комісії в її роботі вставляли палиці в колеса. Бюрократи відволікали увагу членів комісії від суті питання. Мовляв, нема вільної землі, то не потрібне й положення. Насправді ж після останнього розширення меж міста вільна земля таки була. Але через відсутність положення її тоді безперешкодно «прихватизували».

Що мене нині турбує, то це проект положення, який доопрацювала виконавча влада. У ньому закладено виділення за чергою земельних ділянок під будівництво в оренду на 50 років! Після підвищення плати за оренду в 33 рази хто буде готовий піти на такі умови? Така пропозиція виглядає ще одним каменем спотикання, аби положення, навіть у разі його прийняття, було недієвим.

Громадяни, в тому числі депутати, повинні прагнути, щоб наша держава ставала багатшою. А багатство створюється руками і розумом людей. Якщо є земля, то в неї будуть вкладати гроші, закладати фундаменти, облаштовувати інженерні мережі. Захотів продати землю? То це теж право людини – розпоряджатися власністю, яке гарантоване державою! А чи можуть депутати дати людям кредити під 3% або повернути заощадження? Не можуть! То чому сверблять руки забрати святі права, дані Богом і Конституцією України та Земельним кодексом України? Треба дати земельну ділянку й солдату, який ризикує своїм життям. А ми йому що пропонуємо? Оренду? Чи довго така влада протримається? Чи будемо продовжувати маніпуляції: друзям – все, а для інших – закон?

Державі, політичним партіям потрібно стратегічно зайнятися житловою проблемою. Отримавши землю, люди самі про себе подбають. Вважаю за необхідне сказати громадянам у черзі під будівництво (садівництво) про можливе виділення землі в приміській зоні. Йдеться про 131 га в мікрорайоні Бармаки, згідно з генеральним планом забудови міста. У цьому місці отримають можливість покращити свої житлові умови близько трьох тисяч рівненських сімей.

Чи вигідно це звичайним рівнянам? Вигідно! Усім без винятку, а не лише тим, хто безкоштовно отримає земельні ділянки. Поясню. Внаслідок збільшення вільної землі зменшиться її насправді завищена ціна. Таким чином, зменшиться і вартість житлових новобудов, де в ціні кожного «квадрата» «сидить» вартість землі, на якій розташований будинок. Інвестор, який захоче вкладати кошти в будівництво в Рівному, також буде зацікавлений працювати саме тут, а не в містах, де існує корупційний механізм виділення землі. Отже, в результаті запрацює будівельна промисловість, яка на одного будівельника дає десять нових робочих місць у суміжних галузях.

Відповідь очевидна: всі, хто гальмує процес розробки і прийняття згаданого положення, свідомо працюють проти міста і його мешканців. Час земельних латифундій закінчився. Треба ще проаналізувати, як тисячі гектарів навколо міста опинились у приватних руках. Інтереси купки містечкових олігархів-ляльководів, які контролюють місцеві осередки політичних брендів, не можуть переважати інтереси більшості рівнян.

Марія КОНОЩУК,
депутат Рівнеради,
фракція «Рівне європейське»

Громадська приймальня депутата працює щопонеділка
з 16.00 до 20.00 за адресою: Князя Острозького, 14
(ОСББ «Князь»), тел. 43-24-49, (067)3630109

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?