Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Червень 2014
 

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Ольга Смолярчук: «Моє кредо – працювати для людей» | Газета 7 Днів

Ольга Смолярчук: «Моє кредо – працювати для людей»

05.06.2014 00:00
Переглядів:1032

Уже три роки Ольга Смолярчук очолює Рівненський обласний центр медико-соціальної експертизи (РОЦ МСЕ) й одночасно виконує обов’язки заступника голови комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення. Тобто її професійна діяльність прямо пов’язана з тим, чим Ольга Аркадіївна займається в депутатській комісії міськради.

– Моїм основним життєвим принципом був, є і залишається девіз «Працювати для людей», – каже вона. – Так склалося, що доводиться вирішувати проблеми, більша частина яких причетна до охорони здоров’я і не лише… Тому особливо важко буває, коли сесійні питання, які підтримуєш, не проходять через нестачу голосів.

– Ви працюєте в службі, що опікується інвалідами. Як часто вони звертаються до вас як до депутата?

– Постійно. Приймаю всіх, хоча прийомний день у мене понеділок. Але я не зважаю на це, якщо приходить людина із серйозною проблемою, а особливо, коли приїжджає відвідувач із району.

Найчастіше до мене приходять люди з найбільш обділеного контингенту населення. Це – люди з особливими потребами, навіть не хочеться називати їх інвалідами, бо більшість із них хочуть жити повноцінним життям і, незважаючи на своє захворювання, намагаються вести активний спосіб життя, працювати. Тому кожного з них стараюся вислухати і кожному допомогти, чим можу.

– Завдяки змінам в українському законодавстві навіть інваліди першої групи мають змогу працювати. Як ви вважаєте, це правильно, якщо важкохвора людина витрачає сили на роботу?

– Так, відповідно до змін у законодавстві, які діють уже кілька років, інваліди всіх груп мають право на працю. Переконана: це для людини добре, адже таким чином інвалід проходить і соціальну, і психологічну, і професійну реабілітацію, не втрачає інтересу до життя, почувається повноцінним членом суспільства. Тому я обома руками за те, щоб інваліди, які не мають психічних проблем, могли б реалізувати себе в професійному плані.

Друге питання – де знайти роботу людині з інвалідністю? Ось у цьому й намагаюся допомогти всім, хто звертається з таким проханням.

– Які проблеми вирішуєте як депутат, представник громади у Рівнераді?

– Різні. Останнім часом займаюся впорядкуванням дитячого майданчика на розі вулиць Княгині Ольги і Степана Бандери. Багатьох відвідувачів турбують побутові проблеми, але в основному люди приходять усе-таки із проханнями допомогти встановити групу інвалідності, вирішити пов’язані з цим питання, надати матеріальну допомогу.

Звичайно, буває, що сподівання на отримання інвалідності не справджуються, але все має свою причину. Пояснюю людям, що ми працюємо в рамках правового поля. І хоча експертиза називається медико-соціальною, отримати групу інвалідності без медичних показань, спираючись тільки на важкі життєві обставини, неможливо. Та ми завжди йдемо назустріч людям. Цукровий діабет або гіпертонія, наприклад, не є інвалідизуючими хворобами, але якщо виникають ускладнення цих захворювань, з’являються підстави для встановлення людині групи інвалідності. При цьому враховуємо і соціальний фактор.

– Часто відмовляють людям в отриманні інвалідності? І куди в такому разі звертаються незадоволені пацієнти?

– Майже всі, хто до нас звертається (маю на увазі МСЕК), приходять з документами, які підтверджують стан їхнього здоров’я, тому зазвичай проблем з встановленням групи інвалідності немає. Коли ж якісь питання виникають, то направляємо цих хворих та їхні документи на розгляд найвищих інстанцій – інститутів експертизи у Дніпропетровську та Вінниці. Це дозволяє отримати юридичні підстави для позитивного рішення.

– Українське законодавство не завжди виправдовує сподівання громадян. Чи маєте якісь важелі для змін у нормативних актах, законах?

– Комісія з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення – не законодавчий орган. Але як головний лікар РОЦ МСЕ постійно подаю пропозиції в Міністерство охорони здоров’я, ініціюю зміни до постанов. Тому що ми з колегами маємо реальний досвід і краще бачимо «білі плями» в законодавстві.

Працюючи з інвалідами на місцях, можемо багато чого підказати тим, хто готує нормативну базу. Ось тільки один приклад: коли є анатомічний дефект, то надається безстрокова група інвалідності. Все правильно, але це діє, коли у людини нема ока, нирки, кінцівки і т.д. А от коли жінці видаляють гінекологічні органи, то група інвалідності встановлюється на певний термін. Років через п’ять, якщо стан здоров’я жінки поліпшується, група інвалідності знімається. Ми вважаємо, що це неправильно, адже відсутній орган провокує штучний клімакс, гормональні зміни, які впливають на якість життя людини.

І таких моментів чимало. Тому постійно надаємо свої пропозиції, вони враховуються, і поступово на їхній основі вводяться зміни до законодавства. На жаль, не так швидко, як нам хотілося б.

– А на місцевому рівні теж вводяться якісь новації?

– Суттєвим досягненням Рівненської міськради вважаю надання матеріальної допомоги на лікування для незахищених верств населення. Тобто раз на рік людина може отримати гроші на лікування до двох тисяч гривень. Наша комісія розглядає звернення громадян, виносить їх на засідання міськради, і жодного разу не було такого, щоб депутати нам відмовили.

Але й дві тисячі – не межа. Бувають випадки, коли у хворого виявляється дуже складна патологія, на лікування якої потрібні великі кошти. Як виняток, виділяємо й більші суми. До речі, в сусідніх областях такого немає.

– Ваша депутатська місія і професійна діяльність тісно переплітаються між собою?

– Це справді так. Іноді навіть забуваю, у якій іпостасі виступаю: депутата чи головного лікаря центру медико-соціальної експертизи. Але суть не в цьому. Головне – це реальна допомога і захист конкретної людини. А коли до того ж любити те, чим займаєтесь, результат буде завжди.

Спілкувалась
Неля ЗАБОЛОТНА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?