Василь ВЛАСЕНКО: депутат, банкір і благодійник | Газета 7 Днів
Василь ВЛАСЕНКО: депутат, банкір і благодійник
– Часом мені буває нелегко відділити свою депутатську діяльність від професійної. Як до депутата міської ради до мене приходять зі своїми потребами нужденні люди – представники найменш захищених прошарків населення: ветерани, студенти, інші просять за вихованців сиротинців, за творчі колективи чи спортивні команди. Як керуючий Рівненською філією ПриватБанку, я маю можливість матеріально допомагати дуже багатьом, і то реальними грошима вже й зараз, а не обіцянками щось колись змінити.
Ось так, навіть не очікуючи першого запитання, розпочав своє інтерв’ю для трибуни депутата Василь Власенко. Наш сьогоднішній матеріал навряд чи додасть нових штрихів до портрета цієї добре відомої в Рівному людини. Натомість із цієї розмови ви зможете дізнатися про його останні новації та досягнення на стику цих двох, здавалося б, таких різних життєвих турбот.
– Василю Федоровичу, у відділеннях вашого банку та з екранів банкоматів до тисяч рівнян щодня звертаються із закликом пожертвувати яку-небудь суму для благодійної програми «Допомогти просто!». Розкажіть, будь ласка, чи спрямовували кудись останнім часом ці кошти в Рівному?
– «Допомагати просто!» – це і проект, і благодійний фонд, яким у Рівненській філії ПриватБанку опікуються вже багато років. Зі світу по копійці – й у результаті за час роботи проекту більш як десять мільйонів гривень отримали лікарні, тяжкохворі діти, потерпілі від стихій і катастроф. Наприклад, зараз ми відправляємо сім з половиною тисяч гривень Рівненському обласному навчально-реабілітаційному центру. Це такий заклад, де одночасно навчаються й лікуються діти з особливими потребами. Кошти ми збирали спеціально для них, і не тільки через термінали: чимало пожертвували співробітники нашого банку. Днями я був у директора центру, й виявилося, що у них там величезні проблеми. Гроші, здавалося б, на рахунку є, але купити на них заклад нічого не може: казначейство не пропускає платежі навіть за миючі й гігієнічні засоби.
– Відомо, що ПриватБанк запровадив безкоштовне навчання і сервіси в бібліотеках. Думаю, читачам цікаво буде дізнатися, що це за послуги.
– Ми вирішили навчити рівнян, людей різних поколінь, які часто приходять до комп’ютерного центру обласної бібліотеки, скористатися безкоштовним доступом до інтернету, щоб через систему «Приват-24» зручно вести свої фінансові справи. Якщо людина має будь-яку нашу платіжну картку, то вона може не відходячи від монітора керувати своїми рахунками, оплачувати комунальні послуги, товари за безготівковим розрахунком, купувати квитки на потяги, на літаки, а тепер уже й на спортивні матчі. Наші спеціалісти проводять у бібліотеці семінари, й уже навчили працювати з банківськими програмами бібліотекарів і кілька груп відвідувачів. Тепер ці люди не стоять у чергах до віконечок кас.
Свої, до речі, відділення ми вже перевели на роботу в зручний для відвідувачів час, для того, щоб ті, хто працює, могли потрапити до банку, не відпрошуючись із роботи. Банку зробити це не так уже й тяжко, але наскільки спрощується життя в тих, хто користується цими зручностями!
– Це правда, що ви запровадили кілька банківських інструментів для боротьби із затримками зарплат бюджетникам – вчителям, комунальникам, медикам?
– Коли постала ця проблема, як депутат міської ради, я запропонував у бюджетних установах використовувати наші універсальні картки. Домовилися, що ПриватБанк випустить їх безкоштовно й для кожного працівника надасть ліміт у три його середні зарплати. Якщо людина знає, що ось-ось має отримати кошти, то вона абсолютно спокійно розплачується за всі свої покупки карткою – не відчуває жодної незручності від затримки. На ці кошти аж цілих 55 днів не нараховується ні копійки комісії.
Ще одне наше нововведення для бюджетників – зарахування підприємствам заробітної плати авансом на термін до трьох робочих днів під нуль відсотків. Звісно, банк має певний ризик для себе, адже казначейство часом може й довше протримати вже нараховані зарплати. Але ми йдемо на це, бо розуміємо, що для рівнян це дуже важливо. Уявіть лише, що кілька тисяч працівників сиділи б інакше без копійки у вихідні на свята незалежності й міста.
Студентам ми запропонували революційні кредити на навчання. Це, власне, не кредит, а розстрочка. Якщо встигати щомісячно гасити зумовлені частини загальної суми, не треба платити комісії.
Літні люди також можуть отримувати свої пенсії в нас – у зручний час у банкоматах або у відділеннях ПриватБанку. Така співпраця виявилася дуже вигідною для Пенсійного фонду, бо наші послуги в кілька разів дешевші, ніж за це бере пошта.
– Василю Федоровичу, а вам не дивно, що ми сьогодні розмовляємо майже виключно про банк? Хоча в ПриватБанку й справді ви змогли запропонувати людям чудові вигоди, про які вони могли раніше тільки мріяти. Але насамкінець усе ж таки давайте повернемося до вашої депутатської діяльності.
– Авжеж. Згадайте, свого часу найпершим і найголовнішим пунктом своєї передвиборчої програми я оголосив, що буду всіма силами відстоювати інтереси малозахищених верств населення. Що їм потрібно повсякчас у першу чергу? Погодьтеся, що цим людям завжди не вистачає грошей. А я, використовуючи переваги своєї роботи, знаходжу для них можливості то отримати благодійні кошти, то не платити відсотки й комісії за кредити, то зручно й оперативно керувати тими грошима, що в них є, вчасно розраховуватися за необхідне, не залізати в борги.
Це – не слова, а справжній соціальний захист. І я не перестаю щиро дякувати долі за те, що вона подарувала мені таку неоціненну можливість, щоб повсякдень і повсякчас реально допомагати людям у скрутні для них моменти.
Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.