Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Липень 2012
 

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Віталій ЧУГУННІКОВ: «Відповідати за власні слова та вчинки!» | Газета 7 Днів

Віталій ЧУГУННІКОВ: «Відповідати за власні слова та вчинки!»

26.07.2012 00:00
Переглядів:419

Більшість мешканців нашої області партію «УДАР» асоціюють з її лідером у Києві, відомим спортсменом, громадським та політичним діячем Віталієм Кличком. І мало кому відомо, хто ж цю партію представляє на Рівненщині. Тож редакція нашої газети вирішила заповнити цю прогалину і делегувала кореспондента для зустрічі з головою Рівненської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Віталієм ЧУГУННІКОВИМ.

– Пане Віталію, ви не надто публічна в нашій області особа. Тож скажіть для знайомства декілька слів про себе.

– Досить складно говорити про себе. Думаю, що за мене мають говорити вчинки та позиція, яку займає в області наша політсила. Та все ж декілька слів можу сказати. Народився я і виріс на півдні України, в місті Білгород-Дністровський Одеської області. Там і досі живуть мої батьки. У 1996 році закінчив механічний факультет Харківського політехнічного інституту за спеціальністю інженер-механік. Після закінчення вузу почав займатися підприємницькою діяльністю у сфері автоперевезень. Тоді ж і переїхав до Рівного, де одружився та виховую двох доньок. Думаю, вашим читачам буде цікаво дізнатися, що в 2000 році я почав освоювати тоді новий для України напрям бізнесу в сфері телекомунікацій. Паралельно з бізнесом займався благодійністю. Як фундатор брав участь у проекті «Наші діти», у рамках якого проводилось облаштування спеціально обладнаної дитячої ігрової кімнати у дошкільному навчально-виховному закладі для дітей з особливими потребами «Пагінець» у м. Рівне. 2010 року вступив до партії «УДАР Віталія Кличка» та очолив Рівненську обласну організацію цієї політсили. Увесь вільний час намагаюся проводити в родині, присвячувати його максимум вихованню доньок. Серед захоплень – рибальство та мисливство. Відпочиваю переважно в Карпатах, а одним із хобі є мандрівки Україною. Не палю, стримано ставлюся до вживання алкогольних напоїв.

«Важливо не те, якою мовою розмовляє людина, а те, що вона каже»

– Ви збудували досить успішний бізнес. Чому ж вирішили йти в політику і чому саме в «УДАР»? Адже можна було просто розвивати свою справу.

– Дехто так і робить. Погодьтеся, що найлегше сидіти в себе на кухні та критикувати дії тієї чи іншої влади. Але для мене та моїх однодумців у партії така позиція неприйнятна.
Я переконаний, що для того, аби щось змінилося в житті, потрібно самому брати та змінювати. На сьогодні іншої форми, окрім політичної, якою можна законно змінювати умови життя в країні, немає. Тому, власне, я в політиці. Погодьтеся, що знайдеться мало людей, які задоволені умовами життя. Переважна більшість наших співгромадян проживають на межі бідності. Як батько двох дітей, я хотів би змінити цю ситуацію, бо розумію: в країні, яку будуємо сьогодні, будуть жити наші діти завтра.

– А чому саме «УДАР»?

– Для початку давайте поглянемо на всю, так би мовити, політичну мапу України. Більшість партій, що представлені в Україні, так чи інакше при владі вже були. За 20 років незалежності я, як і більшість громадян країни, ходив на вибори, голосував і через певний час розчаровувався. Саме тому для мене було важливо обрати ту політичну силу, яка ще не була у владі та якій я міг би повірити. Не буду лукавити, немалу роль у виборі партії зіграв лідер.

Віталій Кличко у мене асоціюється лише з позитивними емоціями. Завдяки братам Кличкам про Україну в позитивному світлі знає весь світ. Віталій Володимирович успішно збудував власну кар’єру, заробив свої гроші. А для мене як людини бізнесу дуже важливо, щоб лідер, якого я підтримую, не був винен якійсь олігархічній групі. Адже тоді він буде відробляти кредити.

Також мені імпонує політична послідовність Віталія Кличка. Після останніх виборів до Київради єдина фракція, яка практично не дала «тушок» фракції Черновецького, була фракція Віталія Кличка. Переконаний, що ця принциповість дуже показова. Так само послідовно лідер нашої партії діє і сьогодні. Якщо партія задекларувала свою опозиційність до влади, то ми підписуємо відповідні угоди, виступаємо з відповідними заявами. Думаю, такі кроки партії є унікальними в новітній історії нашої країни.

– Ви народилися на півдні України. Цей регіон переважно російськомовний. Як ви ставитеся до мовного питання?

– Переконаний: державною мовою має бути лише українська. Хоча зізнаюся, що в побуті спілкуюся переважно російською, адже все дитинство розмовляв саме цією мовою. Та для мене не головне, якою мовою говорить людина. Для мене важливо, що вона каже і чи не розбігаються її слова із вчинками. Наприклад, Тігіпко вільно розмовляє українською. Але давайте пригадаємо ті кодекси, які від імені уряду презентував і розробляв пан Тігіпко. Тому повторюю: важливо не те, якою мовою говорить людина, а те, що вона каже.

– Ще одне актуальне для заходу України питання – це питання релігії. А точніше, підтримки того чи іншого патріархату. Прихильником якого патріархату є ви?

– Перш за все хочу наголосити, що в нашій партії є прихожани як Московського, так і Київського патріархатів. На моє глибоке переконання, Бог один і віра одна. І не важливо, яким шляхом людина приходить до Бога чи в яку церкву ходить. Важливо, з якими думками вона виходить із церкви. Скажу більше: до нас у приймальню звертаються представники церков як Московського, так і Київського патріархатів. Усім намагаємося допомогти в міру своїх можливостей. Звичайно, ми не є благодійним фондом, але через доступні нам важелі впливу на владу намагаємося допомагати церквам.

Окремо хотів би підкреслити, що питання мови, релігії – це ті питання, які роз’єднують країну. Вони налаштовують мешканців однієї частини країни проти іншої. Думаю, політики не повинні спекулювати на цих темах. Це надто небезпечно. Ми маємо шукати ті принципи та засади, які б об’єднали країну. Власне, це й робить партія «УДАР». Для нас пріоритетним є зростання економічного доброботу кожного українця.

Ми переконані, що дискусії навколо питань мови та релігії можуть проводитися лише після вирішення проблем економіки, соціального забезпечення та місцевого самоврядування. Погодьтеся, що коли людина думає, як прогодувати себе чи свою сім’ю, проблема, якою мовою говорить її сусід, виглядає дещо неактуально. Я жодним чином не хотів би сказати, що проблеми мови чи релігії неважливі. Просто вважаю, що кожна політсила повинна чітко визначити для себе пріоритетні завдання, які вона буде вирішувати, прийшовши до влади.

– Якщо вже говорити про принципи та ідеологічні засади, то яка ідеологія партії «УДАР» та як ви ставитеся до питань національно-визвольної боротьби?

– Щодо ідеології, то скажу відверто: я глибоко переконаний, що лише вузьке коло експертів може сказати, яка ідеологія в тієї чи іншої партії. Адже поняття ідеології має в собі декілька базисів. Перший – економічний. З точки зору того, яким чином бачимо розвиток економіки, наша партія належить до лібералів. Адже ми виступаємо за рівні та поступові можливості розвитку економіки на базі малого і середнього приватного бізнесу. Щодо інших принципів, то ми, як і більшість партій демократичного спрямування, виступаємо за зближення України з Європою, за розбудову демократичного суспільства, чітку інвентаризацію соціальних пільг і тому подібне.

Що стосується визвольних змагань, то хочу підкреслити, що двадцяте століття було надто трагічним для України, а під час двох світових воєн українці воювали з двох боків. Думаю, не час давати оцінку тим подіям, і тим більше цю оцінку мають давати не політики, а історики. Тому питання щодо ролі України під час світових воєн – не до мене.

«У партії “УДАР” немає зірок, у нас уся партія – зірка»

– Досить часто можна почути про те, що в Кличка нема професійної команди, з якою він піде в парламент. Скажіть, хто з відомих людей Рівненщини сьогодні є членом партії «УДАР»?

– Знаєте, дуже багато людей дивиться футбол. Тож, відповідаючи на ваше запитання, скажу словами видатного українського тренера Валерія Лобановського. Коли його запитали про «Динамо», яке обіграло «Барселону», які зірки, на його думку, грають за киян, він відповів, що в «Динамо» не грають зірки, «Динамо» і є зіркою. Власне, те ж стосується партії «УДАР». У нас немає відомих політиків. Уся наша партія – це єдина команда-зірка. Члени нашої партії – це успішні кожен у своїй галузі люди, які йдуть у політику, щоб поліпшити життя нашим дітям. Сьогодні вони маловідомі, але всі вони справжні професіонали своєї справи. Наприклад, Олексій Муляренко чи Анатолій Сидорук. Ці прізвища вам мало що скажуть, але, разом з тим, Олексій у свої 34 роки збудував одне з найуспішніших підприємств області і він один з найбільших виробників вітчизняних броньованих дверей. Продукція його підприємства на рівних конкурує не лише на вітчизняному ринку, але й у Європі. Така ж історія і в Анатолія Сидорука. Торгово-виробнича фірма «Вільха», директором якої є Анатолій, вже протягом 18 років лідирує в деревообробній галузі краю. Але ці люди не є публічними, бо звикли не плескати язиками, а просто робити свою справу. Тому й кажу, що в партії «УДАР» немає зірок, в нас уся партія – зірка.

– Партія партією, але потрібно когось висувати і на мажоритарні округи. А тут, відповідно, без «зірок» не обійтися. Скажіть, кого буде висувати партія «УДАР» на мажоритарні округи в Рівненській області?

– Сьогодні наша політсила впевнено займає третє місце в Україні і друге в області за підтримкою населення. Тому, думаю, проблем щодо висунення кандидатів по мажоритарці не буде. Питання в іншому. Ми глибоко переконані, що для того, аби перемогти ставленців влади, необхідно підтримувати єдиного кандидата від опозиції. Про це ми говорили завжди й не збираємося від цього відступати. Але кандидатом від опозиції має стати людина, яка безперечно популярна на окрузі. Варіанти, коли в Києві кулуарно лідери партій домовляться і призначать того чи іншого кандидата на округ, для нашої партії неприйнятні.

На наше переконання, лише мешканці відповідного округу мають самі визначити, хто гідний їх представляти. Ми запропонували лідерам інших опозиційних політсил досить простий механізм визначення таких особистостей. Кожна партія пропонує свого кандидата на округ. Після цього проводиться соціологічне опитування мешканців округу, якого з кандидатів люди найбільше підтримують. Переможець такого праймерізу і буде єдиним кандидатом від опозиції на мажоритарному окрузі. І якщо виявиться, що таким кандидатом є представник іншої політсили, ми готові зняти свого партійця, але таких же дій чекаємо від колег по опозиції в разі перемоги нашого представника.

На жаль, поки що колеги по опозиції лише говорять про згоду на такий підхід, а реально жодної пропозиції щодо кандидатів не надають. Якщо так буде й далі, якщо опозиційні сили кулуарно будуть призначати кандидатів на мажоритарку, думаю, «УДАР» так само виставлятиме своїх партійців.

– А щодо списків. Скажіть, як ви оцінюєте ідею єдиного опозиційного списку на майбутніх парламентських виборах?

– У кожної партії свій шлях та свої цілі в майбутньому парламенті. Для нашої політсили перемога на виборах – не самоціль. Демократичні сили мають не лише перемогти, але й отримати більшість у наступному парламенті. Лише тоді зможемо говорити про відсторонення діючої влади. Тому наша партія ухвалила рішення йти на вибори окремим списком. Ми провели відповідні соціологічні дослідження і з’ясували, що просте арифметичне додавання при об’єднанні опозиційних партій не діє. Тобто у нашої політсили, так само як і у «Фронту змін» та у «Батьківщини», є своя програма, свої прихильники. Коли ми об’єднаємося в єдиний список, то отримаємо менше голосів, ніж коли будемо йти окремо. Тому партія «УДАР» йтиме на вибори окремим списком, а вже в новому парламенті об’єднається з іншими опозиційними політсилами. Можу вас запевнити, що в жодному разі «УДАР» не співпрацюватиме з Партією регіонів та її сателітами.

Запорукою успіху є тотальна боротьба з корупцією

– Складається враження, що для вас, як і для інших опозиційних сил, основним завданням є відсторонення від влади Партії регіонів. Але ж після цього потрібно також щось робити. Який у вас план дій?

– Звичайно, відсторонення від влади регіоналів – це лише перший крок. Адже перш за все ми маємо зупинити той грабунок, який проводить партія влади. Після цього парламенту слід ухвалити низку законів та розпочати в країні справжні реформи.

– Слово «реформи» вже стає лайливим. Розкажіть більш детально, що саме збирається змінити ваша партія в першу чергу?

– Мушу з вами погодитися. Партія регіонів, прикриваючись словом «реформи», провадила фактичний грабунок власного народу та забезпечила збагачення близьких до себе олігархів. Ми ж у це слово вкладаємо інший зміст. Для нас реформи – це перш за все системні зміни в усіх напрямах життя країни. Не можна провадити соціальні зміни без економічних, а економічні – без судових чи адміністративних. Тому й наполягаємо на системних та всебічних реформах країни.

Наша партія вже розробила дванадцять законодавчих ініціатив, які першочергово подасть на розгляд парламенту. Це розширення повноважень громадян країни щодо контролю за бюджетними коштами, контролю за правоохоронними органами, збільшення відповідальності депутатів за несамостійне голосування та відвідування пленарних засідань. Також «УДАР» виступає і за розширення функцій місцевого самоврядування і впровадження в суспільний устрій справді незалежної суддівської гілки влади та інституту суду присяжних. В економіці пропонуємо податкові канікули, зменшення вдвічі єдиного соціального внеску та багато іншого.

Разом із цим усвідомлюємо, що реалізація всіх цих ініціатив неможлива без тотальної боротьби з корупцією. І в цьому плані, думаю, нам у пригоді може стати досвід Грузії. За неповні 10 років ця країна з практично країни третього світу, нехай не ображаються на мене грузини, перетворилася на сучасну європейську країну із найбільш привабливим інвестиційним кліматом. А запорукою такого успіху і стала політична воля та тотальна боротьба з корупцією.

– Неможливо боротися з корупцією, не провівши «чистку» управлінських кадрів. Чи готові ви до цього? Чи буде партія «УДАР» проводити люстрацію влади?

– Однозначно, так. Розумію, що це досить складний та болючий процес, але маємо його пройти, якщо справді збираємося якісно оновити країну. Повторю ще раз: ми йдемо у владу для того, щоб збудувати справді європейську сучасну країну для наших дітей. І для цього готові впровадити деколи навіть неприємні чи непопулярні реформи.

Спілкувався Сергій МІНІЧ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?