Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Вересень 2014
 

Володимир ГРУДНИЦЬКИЙ: «У розбірках конкурентів-забудовників постраждають звичайні рівняни» | Газета 7 Днів

Володимир ГРУДНИЦЬКИЙ: «У розбірках конкурентів-забудовників постраждають звичайні рівняни»

11.09.2014 00:00
Переглядів:250

Про гострі земельні питання, майбутні парламентські вибори та полі­тичну кухню Рівнеради розмова із заступником голови фракції «Рівне Європейське» в Рівненській міській раді Володимиром Грудницьким.

– Пане Володимире, прокоментуйте, будь ласка, вашу позицію, до речі, дуже неочікувану, щодо голосування з такого резонансного питання, як виділення в оренду земельної ділянки на вулиці Кіквідзе, 66 для будівництва житлового комплексу «Ріверсайд». Воно виносилося на сесію Рівнеради 4 вересня, і його підтримали всього чотири депутати. Це ваша позиція чи якась помилка?

– Ні, не помилка. Це абсолютно виважене та обґрунтоване рішення. І якщо це питання буде розглядатися наступного разу, я знову його підтримаю. Адже все, що відбувалося до його винесення на голосування, на мою думку, – то заздалегідь підготовлена і «проплачена» акція від забудовників, які не бажають знижувати ціни на «квадратні метри» до реального, доступного для людей рівня.

Різниця вартості квадратного метра житла в «Набережному кварталі» і «Ріверсайді» порівняно з іншими новобудовами нашого міста коливається від 1 500 до 3 000 гривень. Уявіть собі ці суми: якщо взяти квартиру площею 50 квадратних метрів, виходить різниця в 75–150 тисяч гривень на одній! А якщо в будинку 100 квартир, то скільки мільйонів надприбутків недоотримають місцеві забудовники-олігархи? Можете без зайвих зусиль підрахувати самі. Звідси й таке активне та агресивне середовище навколо цього питання.

Я знаю, що в будівництві житлового комплексу «Ріверсайд» є порушення та недоліки, зокрема в юридичному оформленні документів. До речі, наші забудовники таких речей допускають аж ніяк не менше. І вважаю, що це треба виправити, але не таким шляхом, який обрала купка крикунів, що зібралися в залі засідань Рівнеради. Їхнім завданням було зірвати конкурентне будівництво або, принаймні, створити такі умови, які підвищать собівартість будівництва за рахунок роздачі «подяк» та «хабарів» чиновникам, за їх розчерк пера і, так би мовити, приведення документів до норми. Цим самим вони намагаються придушити своїх конкурентів з їхніми такими незручними цінами та умовами придбання житла.

Поки що замовники фарсу можуть бути задоволені, їхня «кістка» відпрацьована. Йде звичайна «розбірка» між забудовниками, а постраждають від неї звичайні рівняни, яких уже майже півсотні. Ці люди хотіли мати доступне житло, тому вклали гроші у квартири в «Ріверсайді». А в підсумку можуть стати такими ж нещасними інвесторами, як і вкладники «Золотої підкови», що її досі будують у Ювілейному.

Прокурор Рівного, гнівно виступаючи з трибуни, розтлумачував депутатам, що договір оренди на земельну ділянку під «Ріверсайдом» не містить пункту, який передбачає цільове призначення «під житлову забудову». Він, напевне, переймається не стільки долею інвесторів, скільки дотриманням законності в оформленні документів. Таке буває в нас дуже часто: правоохоронці й чиновники опікуються чим хочеш, тільки не самими людьми.

Якщо вже згадали про дотримання законності, хочу звернутися до прокурора м. Рівне з вимогою негайно провести прокурорську перевірку факту, озвученого в сесійній залі головою Асоціації будівельників м. Рівне. Він сказав, що точно знає про те, що «… в міську раду вже зайшли кошти, по 500 доларів на депутата, за голосування на користь “Ріверсайду”!» Це дуже серйозне звинувачення, тому його треба довести і покарати винних. Або спростувати, але тоді притягнути до відповідальності того, хто розповсюджує таку інформацію, підриваючи у рівнян довіру до їхніх обранців та створюючи негативний імідж міської влади. Думаю, вже йде підготовка до наступних місцевих виборів, і тільки лінивий не хоче попіаритись на цьому питанні. Якщо раптом знайдуться ці гроші, мою долю зразу передайте бійцям АТО;-))!!!

– Ви згадали про вибори. То яким ви бачите новий парламент і чи будете брати участь у наступних виборах до органів місцевого самоврядування, якщо так, від якої політичної сили?

– Не думаю, що новий парламент здивує нас великою кількістю нових облич. У Раду в’їдуть здебільшого ті самі політики, тільки на іншому транспорті, тобто партіях. Маю велику надію, що склад новообраного парламенту розбавлять молоді, патріотично налаштовані політики, які захищали і сьогодні захищають Україну від агресорів. Це люди, які вірою і правдою служать нашій державі і які готові «душу й тіло покласти за нашу свободу!». А чи буде так, залежить від виборців.

Велика небезпека – комуністи та регіонали, які перефарбувались, змінили обгортку і знову будуть прориватися до влади, відпрацьовувати «кремлівські пайки», намагаючись знищити незалежність та соборність нашої України. Треба бути пильними у своєму виборі!

Що стосується місцевого самоврядування, то йому варто розширити повноваження, але й підвищити відповідальність. Ця робота мені цікава, тому в наступних виборах я візьму участь. А наскільки моя дотеперішня діяльність, як депутата-мажоритарника, була корисна і потрібна виборцям мого округу – час і результати виборів покажуть.

Щодо політичної сили, від якої я міг би балотуватися, поки ще не визначився. Постараюсь уникнути чергового «вступлення» в будь-яку, бо досвід показав: партія – це галера, а рядовий член – гребець на ланцюгу, від якого жодним чином не залежить курс човна, стьобне батогом наглядач, дасть команду – виконуй! На мій погляд, вибори до місцевих рад потрібно проводити на мажоритарній основі. Виборці мають обирати конкретну людину. Керівництво ж партій не знає, які дахи та під’їзди треба ремонтувати, які ліфти не працюють, які підвали затікають, де необхідно замінювати труби і таке інше! Їх цікавить тільки бюджетний кошик територіальної громади. Тож якщо дозволить законодавство, піду самовисуванцем.

– У Рівненську міську раду ви входили депутатом-мажоритарником, але на той час були членом Рівненської міської пар­тійної організації ВО «Батьківщина». Тобто, можна сказати, були представником цієї політичної сили в Рівнераді. Що спричинило ваш вихід із цієї партії та її фракції?

– Так, я балотувався на виборах 2010 року, будучи головою первинної партійної організації та активним членом партії ВО «Батьківщина». Ним, напевно, був би й досі, але в мене, як і багатьох колег по партії, не склалися робочі стосунки з новим партійним керівництвом – і обласним і міським. Ми так і не змогли прийти до спільного знаменника, що й закінчилось припиненням членства в рівненській міській організації «Батьківщини» і мого особисто, і багатьох моїх колег.

Розмову вела Соломія ЗАДВІРНА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 16 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?