Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Довіра ґрунтується на щирості | Газета 7 Днів

Довіра ґрунтується на щирості

14.07.2016 09:28
Переглядів:394

Олександр Бабат – один з небагатьох депутатів Рівнеради попередньої каденції, який вкотре, незважаючи на жорстку конкуренцію на окрузі, впевнено переміг на торішніх виборах до органів місцевого самоврядування. А це – чи не найкраща оцінка роботи міського обранця від ВО «Батьківщина», який найбільше переймається тим, аби не розчарувати людей, котрі йому повірили.

 

 – Знаєте, – поділився він, – нині у нашому житті стільки неправди, що більшість зневірилась у всьому і всіх. Тому не дивно, що на вибори приходить дедалі менше людей. Приємно, що мені вдалося зберегти довіру своїх виборців, які торік підтримали мою кандидатуру фактично тією ж кількістю голосів, що й у 2010 році. 

– Чим, якщо можна так сказати, берете людей?

– Мабуть, тим, що щиро намагаюся допомогти кожному, хто звертається до мене зі своїми клопотами і бідами. А ще – завжди відвертий з людьми. Ніколи не обіцяю золотих гір, якщо знаю, що не в моїх силах розв’язати ту чи іншу проблемну ситуацію. Хоча інколи доводиться братися навіть за, здавалося б, нездійсненне, зокрема, якщо на кону стоїть принципове питання соціальної справедливості. У таких випадках іду до кінця, бо не раз у житті переконався в правдивості істини: «Хто стукає, тому відкривають». 

Зараз, зокрема, доводиться стукати у двері всіх інстанцій, щоб захистити спокій мешканців мого виборчого округу, які потерпають через облаштований одним з рівненських підприємців на території радіозаводу розплідник собак. Протягом місяця триває війна між собаководом і людьми, яким чотирилапі не дають по ночах спати. Майже стільки ж часу намагаюся в рамках закону допомогти своїм виборцям, а саме добитися, щоб розплідник перенесли в інше місце, де він нікому не заважатиме. Створена спеціальна комісія, яка вивчає законність діяльності підприємця. Сподіваюся, що за підтримки міської влади невдовзі вдасться вирішити це проблемне питання.   – З чим до вас найчастіше приходять виборці?

– Здебільшого з проханнями допомогти вирішити житлово-комунальні проблеми. І я розумію людей, яких реформою ЖКГ довели до відчаю. Все, на що спромоглася держава, – лише посіяти паніку серед населення. На людей не тільки повісили утримання їхнього житла, не провівши в ньому, як обіцяли, капітальний ремонт, а й, як вовка червоними прапорцями, обклали непосильними для більшості тарифами на енергоносії та комунальні послуги. 

Добре, що до проблем людей з розумінням ставляться як міський голова Володимир Хомко, так і депутати Рівнеради, в тому числі фракції ВО «Батьківщина», а отже, допомагають їм у вирішенні нагальних житлово-комунальних питань, виділяючи чималі суми на реалізацію проектів у рамках муніципальних програм. Натомість держава, за два останні роки не виділивши на капремонти жодної копійки, кинула на самоплив сам процес реформування ЖКГ. 

От і доводиться ходити на зустрічі з мешканцями будинків, розтлумачувати Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», допомагати створювати ОСББ, пояснювати різницю між ОСББ і управлінською компанією. А мешканці нехай самі вирішують, що для них краще.

– І які настрої панують серед мешканців багатоповерхівок?

– Щоб нікого не образити, скажу так: скільки людей, стільки й думок. Проте чимало мешканців будинків схильні до того, щоб самим господарювати у своїх оселях. Так, на моєму окрузі в двох будинках (Орлова, 46 і Київська, 44) створення ОСББ на стадії завершення, а ще в двох (Орлова,48 і Данила Галицького, 9) збирають необхідні для реєстрації об’єднання співвласників документи.

Щоправда, створення ОСББ – це лише перший крок до будинкового самоврядування, але, мабуть, найважчий. Тому, крім того, що надаю практичну допомогу у створенні об’єднання співвласників, намагаюся в силу можливості вирішувати питання втілення енергозберігаючих технологій. Інколи доводиться владнувати дворові суперечки і конфлікти, як-от на Орлова, 46, де власник магазину самовільно зрізав вишню і без згоди мешканців встановив паркан. Як з’ясувалося в ході перевірки, він незаконно захопив частину прибудинкової площі, отож йому винесли припис про знесення огорожі. 

Ну а благоустрій дворів – це окрема тема.

– Настільки проблемна?

– Питання навіть не в тому, що ще багато рівненських дворів потребує оновлення, а в тому, що деколи штучно створюються проблеми на голому місці. Узяти для прикладу двір будинку на Орлова, 48. Торік тут провели ямковий ремонт асфальтного покриття, а в цьому році домагатимуся, щоб цю прибудинкову територію довели до належного ладу. Адже у дворі не лише немає дитячого майданчика, а й навіть можливості для дітвори покататися на велосипеді, не кажу вже про ролики, скейти чи самокати, бо вся прибудинкова територія всіяна ямами. 

– У попередні роки ви особливу увагу відводили благоустрою дворів та встановленню дитячих і спортивних майданчиків, витрачаючи на це власні кошти. Тепер більше покладаєтеся на владу?

– По-перше, у місті нині активно втілюються в життя програми «Двори» і «Дитячі майданчики», у рамках яких міський голова Володимир Хомко має намір провести благоустрій кожної прибудинкової території. А по-друге, я в силу можливостей долучався і долучаюся до цієї справи. От тільки прикро, що не всі цінують те, що для них робиться. Де мешканці слідкують за порядком, там майданчики гарні, а де ні, там їх нищать, зрізають на металобрухт і т.д.

Доки не навчимося шанувати те, що маємо, важко сподіватися, що колись заживемо краще.

Розмовляв Василь ГЕРУС

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?