У салонах краси можна підчепити заразу | Газета 7 Днів
У салонах краси можна підчепити заразу
Доглянуті нігті – це ознака вишуканості, соціального статусу та акуратності їхнього власника. У нашому місті манікюрних салонів вистачає, вони тепер практично на кожному кроці. Є така приказка – «краса потребує жертв». То у мене виникає запитання: яку ціну ви готові заплатити за красу своїх нігтів? Чи готові поставити під загрозу власне здоров’я та здоров’я своїх рідних? Якщо ні, то моє застереження може знадобитися вам у боротьбі за своє здоров’я та здоров’я своїх дружин, сестер, дочок.
У чому ж полягає сьогоднішня проблема, здавалось би, безпечних закладів – манікюрних салонів? Проблема ця елементарна та разом із тим глобальна – стерилізація інструментів для гігієнічного манікюру.
Що таке стерилізація і для чого вона потрібна? Є захворювання, якими можна заразитися. Вони називаються інфекційними і відрізняються від інших тим, що причиною їхнього виникнення є мікроорганізми: бактерії, віруси, гельмінти, грибки. Окремі інфекції передаються через кров, а отже, здатні поширюватися через манікюрні інструменти, що пошкоджують цілісність шкіри та мають контакт з кров’ю. Зокрема, це ВІЛ (СНІД); гепатити А, В і С; лепра (проказа); герпес; лептоспіроз; правець; рожа та багато інших інфекційних хвороб, можливо, не летальних і не таких небезпечних, як названі, проте не менш неприємних чи не менш дорогих у лікуванні.
Для того щоб убезпечити клієнток від масового зараження небезпечними хворобами та зупинити блискавичне поширення інфекції, необхідно стерилізувати інструментарій. Але чи всі манікюрниці роблять це? І чи вони взагалі знають, що таке стерилізація і як вона відрізняється від інших методів знезараження?
Аби це зрозуміти, потрібно знати елементарні речі. Наприклад, що таке бактерія? Бактерія – це мікроскопічний організм, який має декілька етапів розвитку. Основними з них є спорові форми – етап розвитку бактерії, коли вона міститься у товстій, щільній, надійній і безпечній оболонці. В такому стані бактерії не розмножуються і можуть впадати в анабіоз (сплячку) на несприятливий для них час. Далі є вегетативні форми. Це дорослі форми, що мають тонку оболонку, здатні харчуватися, розмножуватися та сприйнятливі до руйнівних впливів зовнішнього середовища.
Виходячи з цієї інформації, можна зрозуміти, що не всі бактерії легко знищити і що потрібна спеціальна обробка інструментів для їхньої безпечності. Є декілька видів знезараження.
Дезінфекція – звільнення поверхонь ЛИШЕ від вегетативних форм та значне зменшення кількості бактерій, але НЕ повне їх знищення.
Стерилізація – повне звільнення поверхонь від вегетативних, спорових і інших форм та мікроорганізмів.
Консервація – збереження рівня засіяності мікроорганізмами поверхонь і розчинів.
Проте часто в манікюрних салонах економлять на якісній стерилізації. Адже придбати справжній стерилізатор (де підтримується висока температура, тиск і контролюється волога) досить дорого, а проводити хімічну стерилізацію довго і складно. Зазвичай у манікюрних салонах застосовують дезінфекцію або метод консервації за допомогою ультрафіолетових шаф, що взагалі неефективно! Адже попередньо потрібно проводити стерилізаційну обробку, а ультрафіолетові шафи використовуються для зберігання знезараженого інструментарію).
Саме тому манікюрні салони становлять велику небезпеку з точки зору епідеміології та потребують такого ж контролю, як медичні заклади і тату-салони. Тим часом спеціалізованих установ нагляду і контро-
лю за діяльністю манікюрних салонів у нас нема. Отже, вони працюють в умовах безконтрольності і безкарності. А клієнтам цих салонів доводиться надіятись лише на удачу і керуватись правилом «дасть Бог, цього разу пронесе». А наступного? І всі решта наступні?
Ірина ПИЛИПЧУК,
депутат Рівненської міської ради
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.