Архів новин

Галина Кульчинська про тарифи, вибори і про те, чому владу «хитає» | Газета 7 Днів

Галина Кульчинська про тарифи, вибори і про те, чому владу «хитає»

02.12.2016 10:16
Переглядів:419

Сьогодні ми запросили до розмови голову фракції партії ВО «Батьківщина» у міській раді Рівного Галину Кульчинську, аби з’ясувати її точку зору на ті процеси і події, що нині турбують суспільство.

– Галино Григорівно, ви чули про останні рейтинги Тимошенко? Як ви їх оцінюєте?

– Позитивно. Завжди приємно, коли політична сила, до якої ти належиш, користується переважною підтримкою людей. І коли люди, попри всі наклепи та атаки, масово підтримують Тимошенко, це багато значить.

– Пріоритетним для «Батьківщини» залишається питання тарифів, правильно?

– Як мені здається, пріоритетом для нас завжди було і є життя людей та розвиток економіки. «Батьківщина» категорично проти того курсу, яким веде Україну нинішня центральна влада. Бо це курс не реформ, а курс занепаду, еміграції та вимирання. Тарифи – це просто той маркер, який чітко показує всю корумповану та антиукраїнську суть так званих реформ.

– Вважаєте їх неправильними?

– Ми вважаємо, що, маючи такі великі власні поклади газу – цілком достатні для забезпечення потреб ЖКГ – нечесно і неправильно одягати на людей ярмо багатократно підвищених тарифів. Ми вважаємо, що субсидії – це свідоме перекачування мільярдів гривень із реального сектора економіки в кишені тих, хто контролює газові потоки. Просто кажучи, олігархів.

– Але ж хіба людям не стало легше платити, завдяки субсидіям?

– По-перше, не всім стало легше. Багатьом стало набагато важче. Наприклад, тим, хто наймає квартири. А по-друге, це в суті своїй неправильно: знекровлювати економіку тарифами й штучно доводити людей до зубожіння так, щоб більшість населення була змушена рятуватися завдяки субсидіям?... Яка в цьому логіка?... Якщо уряд має десятки мільярдів і не знає куди їх діти, то їх треба скеровувати на інфраструктурні проекти, на запуск виробництв та економіки. Щоб люди мали роботу, отримували достойну зарплату і могли оплачувати посильні тарифи, користуючись нашим спільним надбанням – українським природним газом. Натомість усе робиться не на користь людей, а так, щоб їхнє життя ставало дедалі важчим.

– Однак хіба не зробить життя людей легшим підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень?

– Чесно кажучи, мені дуже важко спрогнозувати наслідки цього рішення. Думаю, що Гройсман і сам не до кінця розуміє, що тепер з цим усім робити. Виходячи зі свого рівня компетенції, я схильна більше довіряти тим економістам, які вважають відповідне рішення уряду непродуманим і таким, що загрожує дуже негативними наслідками для людей та України. Де візьме уряд гроші на ці підвищення?... Надрукує?... Як це позначиться на цінах?... Що робити приватному сектору?... Скільки підприємств закриється?... Чи правильно, якщо технічні працівники почнуть отримувати стільки ж, як учителі та лікарі?... Усе це запитання, на які допоки нема належної відповіді.

– Тобто ваш прогноз – негативний?

– Я завжди вірю в краще, але виглядає так, що влада – дезорієнтована, не знає, що робити, але панічно намагається чимось задобрити людей. Як виборців, яких треба задобрювати перед виборами. Люди це розуміють і вдячності владі не виказують. Бо життя стає дедалі важчим, в усіх світових рейтингах Україну опускають все нижче й нижче. Ставлять на рівні найбідніших країн Африки за середньою заробітною платою. Чому? Бо ми маємо системну проблему – відсутність у влади стратегічного бачення розвитку країни. Тому всі її реформи виходять – проти людей, а всі її спроби знівелювати негатив цих «реформ» мають форму ситуативних, непродуманих і хаотичних рішень.

– То ви теж вважаєте, що незабаром вибори?

– Мені важко щось сказати напевне, але виглядає, що вже й у самій владній коаліції почалася війна всіх проти всіх. Причому всі разом вони – усі ці новоявлені політпроекти та їхні реальні засновники із БПП і Народного фронту – затято атакують «Батьківщину» та Юлію Тимошенко, як свого головного ворога.

28 листопада чергове опитування громадської думки підтвердило оприлюднені раніше дані про те, що в разі проведення дострокових парламентських і президентських виборів перемогу на них отримали б, відповідно, партія «Батьківщина» та Юлія Тимошенко. Згідно з цими даними, якби вибори до ВР відбулися в середині листопада, за партію «Батьківщина» проголосувало б 17,4% українців (за ББП «Солідарність» – 12,6%, за Опоблок – 11,1%). Якби ж обирати довелося Президента, то за Тимошенко проголосувало б 27% українців, а за Порошенка – 16%.

– Пов’язуєте це з рейтингами?

– Значною мірою так. Рейтинги свідчать, що популярність «Батьківщини» постійно зростає. Але хіба це не дивно?... Зауважте: Тимошенко практично ніде не дають ефірів. Ми бачимо всіх так званих «опозиціонерів», яких наплодила влада і піарить по всіх телеканалах годинами, а Тимошенко слова не дають сказати ніде. І попри це наші рейтинги зростають. Як так?

– Ви самі як це пояснюєте?

– Мені здається, люди відчувають у Тимошенко не лише твердість і послідовність позиції, але й те, що вона реально здатна вивести Україну з кризи. Що з нею в Україну можуть прийти Порядок, Справедливість і Розвиток. Мені здається, що справа навіть не в словах, а в якомусь глибинному та інтуїтивному відчутті людей.

– Гадаєте, що вибори Президента також не за горами?

– Ні, думаю, що влада робитиме все, аби будь-які вибори максимально відтягнути. Рейтинги Народного фронту практично нульові. Рейтинги БПП теж не обіцяють їм нічого особливо хорошого. Однак за владу ці люди тримаються руками й ногами. Тому я особисто не впевнена, що вони підуть навіть на парламентські вибори.

Хоча, з іншого боку, ми всі також відчуваємо, що якась важлива пружина у владній машині останнім часом явно зломилася. Їх усіх тепер неабияк хитає, і дай Боже, щоб вони хоч саму Україну не розхитали. Вибори в такій ситуації могли б стати реальним механізмом безконфліктного виходу з піке. Але… Так воно працює в демократичній країні. 

У нас влада виборів боїться панічно, тому я всім завжди раджу працювати не на вибори, а там, де ми є, роблячи все, що можна, для людей і з думкою про людей.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?