Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Лютий 2017
 

Щось давно ми на вибори не ходили | Газета 7 Днів

Щось давно ми на вибори не ходили

09.02.2017 16:37
Переглядів:331

Наша Верховна Рада працює, як мокре горить. Навіть першокласникам в Україні вже стала очевидною її недієздатність. Не диво, що лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко стала допевнятися від спікера парламенту обнародування поіменного складу правлячої коаліції, оскільки опозиція сумнівається у дієздатності більшості. Де-юре коаліція існує, однак де-факто в неї частенько не вистачає необхідних 226 голосів для прийняття навіть найменш спірних законів. Та хоча рівень підтримки парламенту в народі геть низький, проте право розпуску Верховної Ради – прерогатива Президента. А він постійно заявляє, що не допустить дострокових виборів. Ось що думають з приводу необхідності дочасних парламентських виборів рівненські політики.

– А давайте запитаємо у пересічних рівнян на вулицях міста, що вони думають про своє життя. Чи їм стало жити краще, комфортніше, безпечніше, достойніше, чи, навпаки – гірше, дорожче, бідніше? Я наперед знаю, якими будуть їхні відповіді. Що вони скажуть про владу, яка прийшла на хвилі Майдану і на яку покладали великі надії? Люди розкажуть, як їм багато обіцяють і як насправді брешуть. Тому бачу єдиний достойний, цивілізований і безкровний вихід з цієї ситуації – вибори. До речі, у Європі, до якої спрямовані наші прагнення, дочасні вибори – це звична річ. Якщо влада не справляється із ситуацією, її треба міняти. Ідіть на вибори, підтверджуйте своє реноме. У чому проблема?

– Звичайно, нинішній склад Верховної Ради – дуже неконструктивний. Але я не впевнений, що наступний буде кращим. Бо, аналізуючи всі попередні скликання Верховної Ради, я спостерігаю, що кожне наступне скликання – гірше за попереднє. Боюся, що ця тенденція збережеться, то навряд чи дочасні вибори виправлять становище у суспільстві.

– Думаю, що потрібні не тільки дочасні парламентські вибори, а й дочасні вибори до місцевих рад. Бо політичні партії і утворені ними в радах фракції показали себе не кращим чином. Заходили в ради під одними лозунгами, а, прийшовши до влади, роблять зовсім інше. Треба міняти цю владу в цивілізований спосіб. Якщо говорити про місцеві вибори, то зараз по всій Україні відбувається об’єднання громад. Було б добре, щоб і Рівне об’єдналося з сусідніми громадами, щоб спільно вирішити існуючі потреби з виділенням земельних ділянок для учасників АТО, з розвитку інфраструктури, забезпечення дітей дошкільного віку місцями у дитсадках.

– Будуть чи не будуть дочасні вибори до Верховної Ради – це те саме, що гадати на кофейній гущі. Відверто кажучи, мені також багато що не подобається в нашому нинішньому житті. Але це ще не привід для того, щоб оголошувати дочасні парламентські перегони. Бо вони, як на мене, особливих змін не принесуть. На цій же думці сходиться й переважна більшість експертів і політологів. За їхніми прогнозами зміниться лише 5-7 відсотків нинішнього складу Верховної Ради. То для чого тоді заварювати всю цю кашу? Щоб поміняти шило на мило?

Нинішній парламент був обраний на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року. Термін його повноважень спливає у 2019 році.

Можливо, на ці вибори якісь надії покладають деякі політичні сили, які називають себе опозицією. Але ж вони вже були при владі й зуміли показати себе в усій своїй «красі». То невже вони сподіваються, що українське суспільство знову наступить на старі граблі? Навряд чи, бо кожна мисляча людина розуміє, що вибори – це додаткові витрати з державної казни, нові потрясіння для економіки, яка тільки-тільки починає зводитися з колін після глобальної кризи. Кому це на руку?

– Я вважаю, що нам однаково необхідні дочасні парламентські та президентські вибори. І тут нема що обгрунтовувати. Абсолютно помітно, що в нас постійно поглиблюється політична владна криза. Необхідність виборів у цих умовах не тільки назріла, а й перезріла.

– Дострокові парламентські вибори неодмінно будуть. Це тільки питання часу. А те, що вони обов’язково потрібні, навіть не обговорюється. Бо ми вже зайшли в такі непрохідні хащі, що далі просто нікуди.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?