ЧИ СПРАВДІ ДОСТУПНІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»? | Газета 7 Днів

ЧИ СПРАВДІ ДОСТУПНІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»?

11.05.2017 11:14
Переглядів:296

Із 1 квітня в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам низку препаратів отримувати безкоштовно або з невеликою доплатою. За це аптеки наприкінці кожного місяця будуть отримувати відшкодування. У державному бюджеті на поточний рік передбачено 500 мільйонів гривень на відшкодування вартості лікарських засобів хворим на гіпертонію, цукровий діабет другого рівня та бронхіальну астму.

Оприлюднений також і перелік ліків, які можна отримати в аптеках безкоштовно або з доплатою.

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazidum)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведилол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

 

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

 

Діабет II типу:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

З метою перевірки дієвості програми «Доступні ліки» у Рівному депутати Рівнеради від Об’єднання «САМОПОМІЧ» разом з громадською організацією «САМОПОМІЧ» вирішили провести інформаційну кампанію та перевірити аптечні заклади, з якими укладені договори, на наявність лікарських засобів, передбачених державною програмою.

 – Виявилось, що далеко не всі ліки, зазначені в переліку, а він досить обмежений, є в аптеках Рівного. Більше того, виробники безкоштовних ліків – тільки українські фармацевтичні компанії. Звичайно, добре, що ми підтримуємо вітчизняного виробника, однак такі препарати підходять далеко не всім. Так, до нас надходить чимало звернень з приводу якості препаратів. Хворі зазначають, що раніше безкоштовно отримували ліки французьких чи німецьких виробників, а тепер мають право лише на безкоштовні українські ліки. Тож часто після вживання таких препаратів трапляється погіршення стану пацієнтів, виникнення алергій та інших побічних ефектів. У деяких випадках за ліки вітчизняного виробника ще й потрібно доплачувати, – зазначає депутат Рівненської міської ради від Об’єднання «САМОПОМІЧ» Ігор Ковалець.

Народний депутат Об’єднання «САМОПОМІЧ» Ірина Сисоєнко переконана, що для того, аби програма реально запрацювала на повну силу, уряд повинен пересвідчитись у наявності в аптечних закладах по всій Україні необхідної кількості медикаментів. Повинні бути укладені договори між аптеками та розпорядниками державних коштів. Також необхідно терміново створити електронний документообіг між лікарем, аптекою та розпорядником державних коштів, аби уникнути можливих спекуляцій.

– Потрібно усвідомлювати, що 500 мільйонів гривень – це недостатня кількість коштів, адже хворих – мільйони по всій країні. Тому добром для людей реалізація цієї державної програми стане лише за умови, що кожна копійка з тих 500 мільйонів дійде до хворого у вигляді лікарського засобу, – зазначає Ірина Сисоєнко. 

Депутати Рівненської міської ради від Об’єднання «Самопоміч» повністю підтримують важливість державної програми щодо відшкодування вартості лікарських засобів та закликають уряд якомога швидше доопрацювати цей механізм, щоб люди отримали обіцяну допомогу від держави повністю, а не урізаною рамками численних умов.

Якщо ви стали жертвою чи свідком порушень програми «Доступні ліки», просимо повідомити нас, зателефонувавши на номер 0(362) 460-440 або завітавши до нашого офісу за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 4а/6а, оф. 202. Разом ми сформуємо ініціативу і направимо відповідне звернення до уряду. Адже в єдності – сила!

Марина ГРЕЧКА

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?