Архів новин

МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА – це не поліція в погонах і зі зброєю, а інспекція з благоустрою міста | Газета 7 Днів

МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА – це не поліція в погонах і зі зброєю, а інспекція з благоустрою міста

28.09.2017 12:36
Переглядів:884

Створення муніципальної варти у Рівному знову обговорюватимуть на сесії міської ради в жовтні. Питання про створення цієї нової структури вже який раз відкладається.

Пояснюють це тим, що рішення про формування нового управління містить багато пунктів, які суперечать законодавству. Проте, за словами міського голови Рівного Володимира Хомка, уже визначені люди, які там працюватимуть, та очільник варти.

Положенням про управління, підготовленим депутатами Рівнеради, передбачено, що муніципальна варта буде здійснювати в Рівному контроль у сфері благоустрою, торгівлі, реалізації тютюнових та алкогольних напоїв, паркування, належного утримання території міста, дотримання правил благоустрою.

Управління буде підпорядковане міській раді, її виконавчому комітетові та міському голові. Воно утримуватиметься за кошти міського бюджету.

Депутати від фракції «Об’єднання “Самопоміч”» у Рівненській міській раді переконані, що потреба у створенні нового управління нині є. Адже муніципальна варта могла б суттєво розвантажити поліцейських та дозволити їм зосередитись на боротьбі зі злочинністю і тяжкими правопорушеннями.

Для більш чіткого розуміння теми варто роз’яснити, що поліція – це загальнодержавний орган, який має свої функції. І це орган силовий, який має право носити зброю і застосовувати спецзасоби. 

А муніципальна варта – це орган, який здійснює насамперед ті функції, що визначені в положенні і стосуються переважно благоустрою та стихійної торгівлі. До того ж «муніципали» не матимуть жодних спецзасобів і права застосовувати силу.

Депутат від фракції «Самопоміч» Микола Бляшин – один із розробників проекту рішення про створення муніципальної варти у місті. За його словами, «вартою» цю структуру нарекли для того, аби люди не плутали її з поліцією.

«Не потрібно орієнтуватися лише на назву “муніципальна варта”, тому що за своєю суттю то буде в переважній більшості інспекція з благоустрою, яка матиме відповідні основні завдання. Перше – контроль за стихійною торгівлею у Рівному. Я думаю, що нікого з рівнян не влаштовує той факт, що перша особа міста особисто ходить вулицями і стукає по кіосках із вимогою звільнити незаконно зайняте місце. Це має робитися системно, за правилами і процедурами. Друге – контроль за благоустроєм у місті. Третє – складання протоколів про адмінправопорушення, право на що надане органам місцевого самоврядування», – розповідає депутат.

Не всі депутати Рівненської міської ради розуміють суть проекту рішення про створення муніципальної варти. Каменем спотикання є і кошти, які будуть виділятися на нове управління, та деякі процедурні речі.

«Чому склалася така ситуація, що питання про створення муніципальної поліції перенесли на розгляд сесії у жовтні? На нашу думку, все через нерозуміння колегами-депутатами суті цього проекту. Вони більше орієнтуються на назву, а не на зміст. Тому, аби не завалити повністю це питання, вирішили відкласти його на довивчення. Це дасть можливість більш детально ознайомити колег із темою, провести дискусію і за результатами перевиконання бюджету, а я думаю, що воно буде, вирішити, скільки людей потрібно в муніципальну варту та які конкретно кошти будуть на неї виділятися», – розповів Микола Бляшин.

Депутати Рівнеради від «Об’єднання “Самопоміч”» переконані, що працівників до цього управління потрібно обирати за аналогом добору кадрів для поліції. Тобто це має бути конкурс і співбесіди – все максимально відкрито й прозоро.

Муніципальна варта має бути новим управлінням, із незаплямованою репутацією та з функціями, які покращать місто і створять комфорт для жителів. А чи бути муніципальній варті у нашому місті, покаже жовтнева сесія Рівнеради.

Марина ГРЕЧКА

Друкується за квотою фракції «Самопомочі» у Рівненській міській раді

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?