Архів новин

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2405 із /home/dnivrvua/domains/7d.rv.ua/includes/menu.inc).×

Чи оптимальну пенсію ви отримуєте? | Газета 7 Днів

Чи оптимальну пенсію ви отримуєте?

16.08.2018 09:48
Переглядів:693

Пенсіонери – одна з найбільш соціально незахищених верств населення. Багато хто вже не має ні фізичної, ні моральної можливості працювати. А на середньостатистичну пенсію, не кажучи вже про мінімальну, в Україні, на жаль, не проживеш.

Із 1 липня цього року розмір мінімальної пенсії в Україні зріс на 4,5% і відтепер становить не менш як 1435 гривень. Станом на 1 січня 2018 року на обліку в Пенсійному фонді перебувало 11 711,3 тисячі пенсіонерів, з яких липневе підвищення торкнулось близько мільйона осіб (тих, хто не виконав умови щодо необхідного стажу). Наступне підвищення пенсій в Україні заплановане на грудень цього року. Щоправда, і воно буде незначним – та ж мінімальна пенсія зросте на 62 гривні…

Однак чи отримуєте ви оптимальну пенсію? Чи отримуєте ви пенсію, на яку напрацювали?

Уже понад рік у Запоріжжі успішно працює проект «Оптимальна пенсія». Спеціальну програму з перевірки пенсій розробив активіст «Самопомочі» із Запоріжжя Віктор Богданов. Чоловік, вийшовши на пенсію, почав вивчати пенсійне законодавство і домігся збільшення виплат і собі, і тисячам інших пенсіонерів.

Відтепер і рівненські пенсіонери мають змогу перевірити, чи справедливо нарахована пенсія, адже проект «Оптимальна пенсія» працює і у Рівному.

Проект покликаний допомогти рівнянам дізнатися, чи оптимально було обрано показники, які безпосередньо впливають на розмір пенсії, чи всі виплати враховані, чи не було допущено інших помилок при обрахунку, зазначає депутат Рівненської міської ради Ігор Ковалець.

Завдання проекту – визначити, чи при розрахунку пенсії обрано оптимальний період. Якщо ні, то підібрати такий, який би найкраще підійшов для розрахунку пенсії. Не завжди перевірка даних веде за собою підвищення, але в Україні є чимало прикладів, коли розмір виплат збільшувався.

Для перевірки правильності нарахування вашої пенсії вам слід зробити такі кроки:

1)прийти в офіс «Самопомочі»;

2)разом із нашими фахівцями скласти заяву для отримання виписки з розпорядження Пенсійного фонду про призначення (перерахунок) пенсії;

3) на підставі складеної заяви отримати виписку в управлінні Пенсійного фонду про призначення (перерахунок) пенсії.

Після того отримані дані вводять у спеціальну програму, яка визначає, чи було обрано оптимальний період при розрахунку пенсії. Процедура визначення оптимального періоду може тривати від одного тижня до місяця. Це залежить від того, наскільки оперативно пенсіонер отримає довідку з Пенсійного фонду та довідку про доходи за необхідний період.

Можливо, для підвищення коефіцієнта буде необхідно ввести дещо інакший період заробітку. Для цього вас можуть попросити принести довідку про заробітну плату за певний період. Пенсіонер може отримати її в установі, де він працював, написавши туди заяву, або ж, якщо підприємство вже ліквідоване, в трудовому архіві. Отриману інформацію знову вводять у програму, і вона визначає, який період кращий – той, який враховано, чи той, який запропонували.

Управління ПФУ у регіонах в основному розраховують пенсію правильно на основі тих даних, які є у пенсійних справах пенсіонерів.

Тільки за рахунок того, що при призначенні чи перерахунку пенсії був узятий не найвигідніший період заробітної плати для визначення коефіцієнта заробітної плати, пенсія розрахована не оптимально, тобто не в повному обсязі врахована заробітна плата, яка може дати найбільший коефіцієнт. 

Завдання якраз і полягає в тому, щоб при перевірці розрахунку пенсії визначити, чи УПФУ взяло найкращий період заробітної плати впродовж трудової діяльності пенсіонерів при призначенні чи перерахунку пенсій, і знайти цей найкращий період та перерахувати пенсію з його використанням, щоб пенсіонеру збільшити пенсійні виплати.

Щоб перевірити, чи оптимальну пенсію отримуєте ви та ваші близькі, звертайтеся до офісу «Самопомочі» за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 4а/6а, офіс 208, з понеділка по середу з 10 до 13-ї години. Детальна інформація за телефоном: (0362) 460-440.

Марина ІВАНЧУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?