Архів новин

Сергій ВАСИЛЬЧУК: «Інколи вислухати людину не менш важливо, ніж допомогти їй» | Газета 7 Днів

Сергій ВАСИЛЬЧУК: «Інколи вислухати людину не менш важливо, ніж допомогти їй»

15.11.2018 11:19
Переглядів:193

Як би заїжджено не виглядала приказка про курчат, яких восени рахують, вона найвдаліше характеризує проміжний етап будь-якої діяльності. У тому числі й депутатської. Тож сьогоднішня розмова із заступником міського голови Рівного Сергієм Васильчуком, якого рівняни вчетверте обрали депутатом Рівнеради, про рік, що наближається до завершення.

– Сергію Миколайовичу, вже можете сказати, яким він, 2018-й, видався для вас?

– Цей, як, зрештою, й кожний рік, був сповнений сподівань. Проте, на жаль, він видався не таким простим, як хотілося б. Хоча, поклавши руку на серце, особливо й нарікати немає на що. До того ж, є здобутки, які можна сміливо занести до надбань Рівного.

Так, нам вдалося зробити справді європейський ремонт вулиці Шухевича. Крім того, нині завершуємо реконструкцію за світовими стандартами вулиць Макарова й Орлова. Завдяки тому, що на початку року місто отримало ще три тролейбуси з автономним ходом (таких у Рівному зараз сім), ми відкрили новий маршрут № 12, який з’єднує Луцьке кільце з мікрорайоном «Північним». У нас було декілька варіантів схеми руху 12-го тролейбуса. Але, коли порадилися з фахівцями, дослухалися до побажань людей, зупинилися на тому, яким нині він і є. Так само в цьому році придбали ще сім нових тролейбусів, які пустили по різних, в тому числі й 10-му маршруті, який з’єднує Ювілейний з мототреком.

Шкода, що не все вдалося, бо планів було набагато більше, ніж реалізували.

– Про що з незробленого жалкуєте найбільше?

– Мабуть, про те, що досі не завершили будівництво приміщення під управління соціального захисту, де маємо намір створити сервіс соціальних послуг (на зразок ЦНАПу) за системою єдиного вікна. На жаль, через спірні питання з підрядником, які нині вирішуються в судовому порядку, ми не можемо розпочати заплановані роботи. Втім, сподіваюся, невдовзі всі проблеми будуть усунуті і ми реалізуємо задумане.

– Сергію Миколайовичу, так уже склалося, що ваші посадові й депутатські функції переплелися з реалізацією міських програм, спрямованих на підтримку ОСББ. Чи вдалося задовольнити всіх, хто виявив бажання взяти участь у «муніципалці» та програмі термомодернізації?

– Я б сказав, що ми допомогли всім, хто був готовий щось робити. Більше того, за ситуації, коли в Рівному вже зареєстровано понад 500 ОСББ, ми продовжили дію муніципальної програми, яка працює впродовж багатьох років. У цьому році в рамках муніципальної програми реалізується 120 проектів. З міського бюджету на їхнє втілення виділяється 53 мільйони гривень, плюс близько 24 мільйонів гривень – кошти мешканців. На моє переконання, дуже вчасно розроблена міська програма термомодернізації. У цьому році завдяки їй реалізовується 53 проекти, 19 з яких з утеплення. З міського бюджету на ці цілі передбачено майже 17 мільйонів, приблизно 15 мільйонів становитиме компенсація з держбюджету і мільйонів 20 – кошти мешканців. Ресурс, який нині вкладається в капітальний ремонт житлового фонду, просто колосальний. Це, крім забезпечення комфортних умов проживання, дозволяє людям суттєво зменшити витрати на оплату комунальних послуг. Будемо робити все можливе, щоб ці програми працювали й надалі.

– До речі, наскільки активно до створення ОСББ долучилися мешканці вашого виборчого округу?

– Скажу самокритично, що мені не все вдалося у плані створення ОСББ. У кількох будинках вже тривалий час ведуть розмови про обєднання співвласників, але справа ніяк не може зрушити з мертвої точки. Шкода, бо поки є можливість – поки ремонти в будинках фінансує місто і допомагає держава, треба цим скористатися. До того ж, ніхто не береться прогнозувати, скільки так буде – 5 чи 10 років. А без підтримки мешканцям важко буде вирішити свої комунально-побутові проблеми. От взяти, для прикладу, колишню малосімейку Рівнеазоту на Макарова, 38. Це великий будинок, де налічується понад 300 квартир. У цій багатоповерхівці – непочатий край роботи. Тут, де зараз проводиться капремонт двох ліфтів, треба довести до кінця роботи в підвалі, на які вже витрачені чималі кошти з міського бюджету. Крім того, необхідно вирішити проблему першого під’їзду, де понад десять років не працює ліфт, бо його там фактично вже немає. Слід міняти комунікації та ремонтувати дах. Є що робити й у під’їздах.

– Але є, напевне, й позитивні приклади?

– Безумовно. І чимало. Завдяки налагодженій з головами ОСББ співпраці ми завершили капітальний ремонт дворів на Ювілейній, 11, Макарова, 36, Ювілейній, 13, та 15. У будинку на Ювілейній, 9 замінили інженерні мережі у підвалі. На Ювілейній, 11 нарешті завершили капітальний ремонт покрівлі. Тут постелена мембрана та утеплено технічний поверх, що зменшує витоки тепла і є довговічнішою в експлуатації.

У цьому році проводиться заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж у будинках на Макарова, 28 та Макарова, 36. У багатоповерхівці на Ювілейній, 13, сподіваюся, до кінця року буде завершений капітальний ремонт ліфта. Будинок на Ювілейній, 3 невдовзі можна буде ставити за приклад для всіх мешканців Ювілейного. Адже там за кошти муніципальної програми відремонтовано дах, комунікації в підвалі. За програмою термомодернізації нині завершується утеплення панельного будинку, який має понад 40 років.

Окремо хочу сказати про нарешті облаштовану біля торгового центру «Літа» зупинку, якою користуються як мешканці Ювілейного, так і працівники Рівнеазоту. Сподіваюся, що така ж буде зроблена навпроти будинку на Макарова, 44. У цьому році проведена реконструкція із застосуванням сучасних технологій освітлення в дворах на Соборній, 277 і 279. Крім того, тут (а також на Ювілейній, 5, Макарова, 30 та інших) встановлені сміттєві павільйони.

Можна перераховувати ще багато зі зробленого. Але часом просто вислухати людину не менш важливо, ніж допомогти їй. А з особистими питанням мешканці мого (та й не тільки мого) виборчого округу звертаються щодня. Приходять, як правило, не з радощами, а з бідами, до яких просто не можна залишатися байдужими.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 12 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?