Архів новин

Тетяна ЧУБАЙ: «Уже давно потрібно працювати на перспективу, а не розмірковувати про неї» | Газета 7 Днів

Тетяна ЧУБАЙ: «Уже давно потрібно працювати на перспективу, а не розмірковувати про неї»

22.11.2018 09:05
Переглядів:260

«Насамперед ми повинні дбати про добробут дітей, а вже потім облаштовувати провладні кабінети», – у цьому чітко переконана депутат Рівнеради від фракції ВО «Свобода» Тетяна Чубай. Виступаючи на засіданні комісії зі змін до Громадського бюджету, депутатка однозначно заявила: «Якщо переможцями Громадського бюджету з року в рік стають проекти із облаштування спортивної інфраструктури в освітніх закладах, це красномовно свідчить лише про фінансування освітянського сектора за залишковим принципом і аж ніяк про пріоритетність його розвитку для нашого міста».

– Пані Тетяно, ваш виступ на обговоренні змін до Громадського бюджету викликав шквал емоцій, адже освітні заклади хочуть позбавити права подавати проекти.

Я вважаю ці зміни абсурдними. Дітей, батьки яких і є основними платниками податків у нашому місті, фактично хочуть позбавити можливості навчатися у комфортних умовах, займатися на якісних спортивних майданчиках, гратися на сучасних гойдалках. Я чудово розумію, що на все у бюджеті коштів не вистачить, але якщо ми чітко розставимо пріоритети і зрозуміємо, що для нас важливіше, то правда лежатиме на поверхні. Майбутнє наших дітей і здоров’я рівнян – це те, на чому ніколи не можна економити, бо це – злочин. Злочин виділяти гроші на незрозумілі ремонти провладних кабінетів, на реконструкцію доріг у грудні, на непотрібні проекти. Досить викидати гроші на вітер.

Якщо результати голосування по Громадському бюджету показують нам, що проблема саме у не облаштованих школах і садочках, то її потрібно вирішувати, а не позбавляти можливості реалізовувати. Це те, що ніколи не викличе осуд місцевих мешканців, як-от незрозумілі лавки біля краєзнавчого музею, або бетонні історичні тумби… Бо це вкладення у здоров’я і добробут дітей, тисяч дітей нашого міста.

– Але, на жаль, щороку держава накладає на місцеві бюджети усе більше зобов’язань, а фінансових можливостей повноцінно охопити всі сфери не вистачає.

– То тепер ми маємо скласти руки, опустити голову і змиритися? Не потрібно зараз спекулювати тим, що на все не вистачає. Щомісяця до нас на медичну комісію надходять десятки заяв про надання матеріальної допомоги. Люди хворіють. Але вони навряд чи звернуть увагу на те, якої фірми у кабінеті начальника люстра чи меблі. Натомість я точно знаю, що за їх вартість можна було б допомогти поставити на ноги одну онкохвору дитину або кількох старших людей із різними діагнозами. Хіба стратегічний розвиток нашого міста починається з відремонтованого кабінету? Чи будуть інвестори більш лояльні до нашого міста, коли їх приведуть у сучасне фойє, а діти тим часом будуть зі школи бігати у вбиральню додому? Ніколи, бо розумні люди оцінюють місто з його ставлення до слабших, і саме це має стати червоною лінією основного документа Рівного – його стратегії.

– Але ж розвитку потребують десятки галузей, не лише освітня чи медична.

– Безумовно, ми повинні розвивати туризм, культуру, економіку, підприємництво, житлово-комунальне господарство тощо. Ми повинні організовувати форуми, виставки, зустрічі, просвітницькі заходи, але робити це з єдиною думкою: ми будуємо майбутнє для наших дітей. Якщо цього не буде, всі наші наміри марні. Бо поки ми пишемо свою стратегію розвитку, люди масово їдуть за кордон. І тут, і там вони відчувають себе однаково непотрібними. То, може, варто почати працювати на перспективу, а не розмірковувати про неї?

Ірина ДОЛЯ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?