“Фірма Либідь” – лідер побутової галузі міста | Газета 7 Днів
“Фірма Либідь” – лідер побутової галузі міста
Двоповерховий будинок на вулиці Набережній, 32 у Рівному великої архітектурної цінності не має. Адміністративний корпус і виробничі споруди навколо нього будували за типовим проектом для обласної фабрики хімчистки та фарбування одягу. Після відкриття вона обслуговувала не тільки Рівне, а й райони області. Будинок здали в експлуатацію в 1961 році. Отож уже півстоліття він виконує свою головну місію – надає побутові послуги рівнянам. У 1974 році, коли фабрика працювала у комплексі з банно-пральним комбінатом, на підприємстві було зайнято 500 робітників. Нині ж на місці фабрики утворено ТзОВ «Фірма Либідь», де трудиться 50 працівників.
…а це в ньому я
Двадцять третій рік ТзОВ «Фірма Либідь» очолює Юхим Герман – умілий, підприємливий організатор виробництва і водночас чуйна та доброзичлива людина. Юхим Якович за фахом механік текстильної промисловості. Він пройшов хорошу школу становлення як спеціаліста на Рівненському льонокомбінаті, де монтував нове обладнання і де знайшов свою любов, а потім – на Тернопільському бавовняному. Доля розпорядилася так, що знову він повернувся в рідне Рівне. Тринадцять років працював на фабриці нетканих матеріалів, де набув професійного досвіду й організаторських здібностей, вміння працювати з людьми. Тому не випадково потрапив у резерв номенклатурних кадрів.
Тодішні представники влади запропонували йому нелегкий кусок хліба – очолити підприємство з хімчистки та фарбування одягу. Довго не погоджувався на цю посаду, бо побутовики не бачили в цьому підприємстві перспективи.
У той час директорів обирали в колективі. Такі вибори у 1988 році успішно пройшов Юхим Герман. Відтоді він не зраджує ані людям, які йому довірили посаду, ані побутовій службі, яка з роками стала для нього рідною.
– Нелегко було починати, – згадує Юхим Якович. – При великих енергозатратах і регулюванні цін із Києва лазні були планово збиткові, а згодом вони закрилися по всій Україні. Почалася комерціалізація служб побуту: підприємствам пропонували переходити на оренду. Я ж із колективом задумав викупити фабрику, щоб люди відчули себе господарями й завдяки цьому працювали на поліпшення стану виробництва. З цією ідеєю дійшов аж до галузевого міністра. На щастя, він її схвалив і підписав такий документ: «Дозволити приватизувати Рівненську фабрику хімчистки та побутового обслуговування». Як цінну реліквію досі зберігаю його в сейфі.
Далі все залежало від настирливості та оперативності директора в підготовці документів. І вже 14 листопада 1990 року почало діяти колективне підприємство «Фірма Либідь», усі працівники якого стали його співвласниками. Це було перше приватне підприємство в побутовій галузі України. Організаторські здібності керівника, помножені на роботу висококваліфікованих і досвідчених кадрів, дали свої результати. Кожному працівникові наділили долю в майні пропорційно до зарплати й видали посвідчення про співвласність. Це стимулювало людей до активної роботи. Взяли на рік кредит і, вклавши гроші у виробництво, вчасно розрахувалися за нього. Відчутно зросли обсяги виконаних робіт. Але хто з працівників хотів вийти з підприємства, отримував свою грошову приватизаційну частку. Ображених не було.
– Виживати в 90-і роки було нелегко, – пригадує Юхим Герман, – адже рівняни не мали грошей і, як могли, обходилися без побутових послуг. Ми втрачали й великих замовників прання білизни – лікарні, які почали це робити самі. Це спонукало розвивати нові послуги, освоювати нові технології, підтримувати в хорошому технічному стані професійне обладнання, бо придбати нове імпортне (вітчизняного немає), яке дуже дороге, нам було не по кишені.
Нині колектив ТзОВ «Фірма Либідь» – лідер побутової галузі міста. Тут надають усі види послуг із прання та хімічного чищення виробів, строго дотримуючись технологічних процесів. Тому й немає скарг від споживачів, і конкуренції вони не бояться. Чистять вироби зі шкіри, хутра, текстилю, а також килими, м’які меблі, іграшки, подушки з пір’я та пуху із заміною напірника. До послуг споживачів – аквачищення, прання та прасування білизни, жалюзі. Тут пофарбують речі з хутра, шкіри та текстилю і відполірують їх.
Праця колективу, який очолює Юхим Герман, високо поцінована. Товариство – лауреат Всеукраїнського конкурсу якості товарів і послуг «100 кращих товарів України» і загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», переможець конкурсу 2006 року «Гордість міста» в номінації «Кращий заклад побутового обслуговування», у 2008 році отримало сертифікат «Лідер галузі», має багато грамот і подяк від міської та обласної влади.
Юхим Герман зауважив, що всі ці нагороди – результат сумлінної праці стабільного й висококваліфікованого колективу. Разом з ним він і сам став відданим галузі побутовиком.
Юхим Якович пишається колективом і власною сім’єю, в якій панують мир, злагода та любов. Але найбільше його радує онучка Вікторія – другокласниця гуманітарної гімназії, яка успішно займається сучасними танцями і бере участь у конкурсах. «Ось навчуся розписуватись і буду працювати з дідусем», – не раз по-дитячому безпосередньо каже Вікторія, коли приходить на «Фірму Либідь». Для Юхима Германа почути це – велика насолода. Бо звісно, що хочеться, аби хтось із рідних продовжив його справу.
Валентина ПОГОНСЬКА
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.