Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Січень 2014
 

Законодавці моди в бальних танцях Рівного | Газета 7 Днів

Законодавці моди в бальних танцях Рівного

16.01.2014 00:00
Переглядів:867

Неперевершено і вишукано, галантно й іскрометно! Такі емоції в нас пробудили фотокадри з недавнього десятого рівненського Різдвяного балу, й ми знову ніби потрапили в його неповторну атмосферу.

Кружляють пари: дами у виблискуючих сукнях аж світяться в обіймах кавалерів. Ті – в чорних, підкреслено урочистих стриманих смокінгах. На мить замовкає оркестр, і з усіх динаміків лунає голос ведучого свята: «Організатори змагань – Роман і Дарина Гриценюки та клуб спортивного танцю “Флеш”»!

Громадська організація Клуб спортивного танцю «Флеш» розпочала свою біографію 2001 року. Дванадцять років тому тоді ще студентові кафедри хорео­графії гуманітарного університету Романові Гриценюку завідувач кафедри Володимир Годовський  запропонував очолити дитячий ансамбль народного сценічного танцю «Ритми дитинства», який працював у палаці «Текстильник». Щойно юні танцюристи та їхні батьки дізналися, що новий керівник – успішний бальний виконавець і чудовий тренер зі спортивної європейської і латиноамериканської програм, відразу попросили колектив ­перепрофілювати. За рік з’явилась і нова більш відповідна назва – «Флеш», ­спалах. Це сталось, коли ансамбль уже проводив ­репетиції в залах гуманітарної гімназії.

IMG_1807

Підростали й набиралися досвіду виконавці «Флешу». Бальні танці – це, найчастіше, захоплення всього життя, й розставатися з ними ніхто не збирався. До клубу приходили нові й нові діти. Так, нібито самі собою, у «Флеші» сформувалися групи учасників віком 6–9, 10–15 років та категорія «хобі» з виконавців, старших за 16. Приводять до бального клубу і 4–5-річних діточок. Із малюками займаються ритмікою, рухливими іграми, гімнастикою й поволі готують їх до бальних танців. У клубі є і студія сучасних танців за напрямами джаз, модерн, контемп.

У 2006 році, коли Роман Гриценюк став викладачем університетської кафедри хореографії, то й улюблений «Флеш» він перетягнув до себе – у нову, світлу і простору репетиційну залу.

До речі, її створення – це теж історія, що заслуговує на увагу. Клубу віддали закинуту студентську їдальню. Стан приміщень був жахливий, і тільки флешівці та їхній керівник, які своїми силами й за власні кошти після роботи та репетицій робили тут ремонт, насправді уявляли собі, як тут колись буде: сяючий паркет, дзеркальні стіни, сучасний шарм і затишок.

Клуб і танцювальний ансамбль «Флеш» виховали багато чудових спортсменів: чемпіонів та призерів престижних змагань на паркетах в Україні, Франції, Ізраїлі, Молдові. Та ще більш важливо, що «Флеш» знаходить і об’єднує людей, які не уявляють своє життя без вишуканого мистецтва і граціозного виду спорту – бальних танців.

R&D_WED-10073…а це в ньому я

Бальні танці в Рівному насправді надзвичайно популярні. У місті не менш як десяток клубів і секцій. Майже в кожній школі – своя бальна студія чи гурток. Клуб «Флеш» теж зібрав групи у першій, третій і дев’ятнадцятій школах.

– От чого ніяк не можу зрозуміти, то це того, чому досить часто батьки (саме батько, а особливо, якщо він – військовий) не підтримують синів у бажанні займатися бальними танцями, – дивується Роман Гриценюк. – Уміння танцювати на балах завжди було обов’язковим атрибутом шляхетності, належності до культурного прошарку суспільства. Офіцери були просто зобов’язані добре танцювати. Уроки танців входили до програм військових училищ, та й тепер, наприклад у Київському ліцеї імені Богуна, їх викладають. До речі, не всі тепер знають, чому у вальсі кавалер притримує даму правою рукою. Бо зліва чоловік носив колись шаблю чи шпагу! А тепер навіть на щорічних офіцерських балах військові часто не танцюють, а тільки переминаються з ноги на ногу. Не вміють!

– Красива постава, шляхетні манери, тонке відчуття естетики, – усе це отримують молоді люди, які полюбили бальні танці і вчаться їх виконувати. Та знаю, що ви називали й вагоміші причини, через які варто підтримати і поважати таке захоплення?

– Я жодного разу не чув про випадки, коли б чоловік, який хоча б трохи займався бальними танцями, нешляхетно, неправильно чи з неповагою поставився до жінки. Відповідно, і жінка: вона звикає довіряти своєму кавалерові, розуміти його, відчувати, допомагати йому щомиті, вона з ним як одне ціле! Родини у бальників завжди щасливі.

– То, може, порадьте батькам, як обрати для сина чи доньки хороший бальний колектив?

– Коли вже вирішили водити дитину до якоїсь естетичної школи, не варто ставити, як головну умову, аби було ближче водити або найдешевше. Важливо, щоб від цієї справи дитина отримала максимум користі. Не полінуйтеся, зайдіть у всі школи і клуби. Подивіться, в яких умовах займаються діти, спитайте, де колектив виступає, куди виїжджає. А головне, послухайте, що кажуть батьки. Особливо все це важливо, коли віддаєте дитину на танці: якщо школа фахова, то буде результат, буде успіх і користь. Це буде захоплення, радість на все життя, а не мордування, забої, розтяжки і травми.

Звісно ж, стати професійним виконавцем бальних танців, спортсменом, артистом дано не кожному. Так само як не кожен може бути поетом, математиком або художником. А бальні танці (у цьому Роман Гриценюк давно переконаний і переконав усіх, хто його оточує) потрібні всім. Навіть тим, хто сам не танцює. Не дарма ж глядацькі місця на рівненських Різдвяних балах завжди заповнені під зав’язку.

Сергій СНІСАРЕНКО

Клуб спортивного танцю «Флеш»
Адреса: м. Рівне, вул. Чорновола, 76а,
танцювальна зала № 5.
Тел.: 067 903 64 38; 050 375 65 68

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
18 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?