Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2016
 

Третя поліклініка стала першим у місті центром первинної медико-санітарної допомоги | Газета 7 Днів

Третя поліклініка стала першим у місті центром первинної медико-санітарної допомоги

15.06.2016 20:02
Переглядів:1162

Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги “Ювілейний”» бере початок із жовтня 2013 року. Насправді ж його історія набагато довша, бо він є правонаступником поліклініки № 3 Рівненської міської ради, що стала до ладу в лютому 1987 року.

«Основною метою діяльності нашого закладу є забезпечення населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, – каже лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «організація та управління охороною здоров’я», лікар-ендоскопіст Петро Цимбала, який очолює колектив цього закладу. – У структурі нашого центру функціонує шість амбулаторій загальної практики сімейної медицини загальною потужністю 1080 відвідувань за зміну. Амбулаторії розгорнуті з урахуванням щільності проживання населення для забезпечення рівності та доступності йому первинної медико-санітарної допомоги. Відповідно до нормативів прикріпленої кількості населення (80 870 осіб) у нас розгорнуто 55 територіальних дільниць: загальної практики сімейної медицини – 20, терапевтичних – 14, а педіатричних – 21.

Аби хворим були доступними клініко-діагностичні дослідження, у нашому центрі працюють підрозділи клініко-діагностичної лабораторії. У повному обсязі проводяться лабораторні обстеження пацієнтів, діють кабінети ФГДС, УЗД-діагностики, що дозволяє не лише встановити діагноз, а й провести в ході лікування контрольне обстеження для визначення його ефективності. Нам вдалося зберегти флюорографічні кабінети, де за направленнями лікарів обстежуємо населення з метою виявлення хворих на туберкульоз.

Треба знати, що важливою організаційною формою роботи в лікарських амбулаторіях є колегіальність. Це означає, що з лікарем загальної практики сімейної медицини, дільничним лікарем, які приймають доросле населення, працює лікар-педіатр, котрий приймає дітей. Разом вони обслуговують сім’ї, замінюючи один одного. Колегіальна практика прийому пацієнта є формою організації роздільного прийому дорослих і дітей, для яких лікар-педіатр виступає консультантом. Ми також проводимо роботу щодо поліпшення організації та якості медоглядів населення, диспансерного спостереження за хворими з хронічною патологією.

У штаті нашого центру працюють вузькі спеціалісти, які надають консультативну допомогу населенню, зокрема: кардіолог, невропатолог, ендокринолог, хірург, травматолог, отоларинголог, офтальмолог. До послуг наших пацієнтів – багатопрофільний денний стаціонар на 45 ліжок.

Зі створенням пункту невідкладної медичної допомоги ми змогли організувати надання населенню невідкладної допомоги у визначеному законодавством порядку.

У структурі нашого центру функціонує також відділення профілактики, в якому проводяться періодичні медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Діяльність цього відділення спрямована на контроль і підтримку рівня здоров’я громадян зазначених професій. 

Взагалі ж зусилля колективу спрямовуються на впровадження інституту сімейної медицини, аби не лише наблизити первинну медичну допомогу до населення, а й забезпечити її якість, посилити відповідальність лікарів первинної ланки за здоров’я родини від найменшого пацієнта до людини похилого віку».

Записала Галина ЗАХАРЧЕНКО

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?