Архів новин

Рівненський економіко-правовий ліцей у всіх на слуху | Газета 7 Днів

Рівненський економіко-правовий ліцей у всіх на слуху

08.12.2016 15:23
Переглядів:4575

Наступного року йому виповниться двадцять, заклад перспективний і модний.

Вступ – за конкурсними іспитами. Дітей набирають до восьмого класу. Два роки програми ліцею практично такі ж, як у школі. Та дещо інший тут акцент щодо мети навчання: найголовніше, як вважає директор ліцею Петро Коваль, допомогти кожному ліцеїстові розправити крила, відчути себе головною дійовою постаттю всього, що навколо відбувається.

Будівля ліцею – реконструйований дитсадок. Тут затишно. Всі кабінети – з неповторним дизайном. Є й спільне – кожен вчитель має все, щоб не показувати предмет на пальцях: потужний комп’ютер, проектор, великий телевізор. Уроки відбуваються у формі дискусій або презентацій.

Десяті й одинадцяті класи в ліцеї вже не «А» і не «Б», а «Економічний» і «Правовий». Їхні учні визначилися з професійним майбутнім і правознавство, історію, географію та економіку вивчають у ракурсі обраного профілю. В пошані спеціальні курси та факультативи, які розширюють фаховий світогляд і знання, як-от «Моделювання та розв’язування економічних задач», «Живи за правилами», «Основи демократії»...

Тому не дивує, що ліцеїсти завжди виходять у переможці і призери міських, обласних та республіканських, а нерідко і міжнародних конкурсів та олімпіад не тільки з економічних та правничих дисциплін. Вони доводять, що блискуче володіють усіма гуманітарними і точними предметами.

– Практично всі наші випускники вивчають далі економіку і право в кращих столичних вишах, багато хто продовжує освіту в Польщі. І професійна доля в них завжди складається, бо їх навчили досягати успіху, – пишається своїми вихованцями заступник директора з навчально-виховної роботи Анжела Мазур. – Ось наш випускник Вадим Барановський, навчаючись у Київському університеті ім. Шевченка, працює економістом на міжнародній біржі. Багато випускників, закінчивши Рівненський НУВГП та захистивши дисертації, залишилися працювати у цьому ж виші. Таких успішних біографій у нас багато.

Дозвілля у ліцеї – парафія членів учнівського парламенту і його голови: гуртки, вечірки, походи, улюблені свята, цікаві зустрічі і волонтерство. Майже завжди – разом із батьками.

У ліцеї кажуть: одинадцятий правовий – це унікальний клас.

– Чим саме? – запитуємо класного керівника, вчительку економіки Оксану Матчук. – Блискучими знаннями?

– У ліцеї всі навчаються чудово, – всміхається вчителька. – Один з батьків, коли ці діти тільки-но вступили до ліцею, запропонував проект, який ми потім назвали «Добре серце». Четвертий рік ми, ліцеїсти і батьки, опікуємося групою діток з дитбудинку. По черзі ходимо й допомагаємо тим, що малечі нині треба. Не іграшки-цукерки возимо, а памперси і фрукти. Дівчата й хлопці граються з малими, беруть їх на руки, вчать розмовляти, гуляють разом. Так діти згуртувались для добра. А потім почалася революція, Майдан. Того року 1 вересня я відмовилася від квітів. Клас замість того, щоб їх купувати, відправив 50 банок згущенки на фронт. На цей рік замість квітів діти і я купили три медичні турнікети – сучасні кровоспинні джгути, які пораненим рятують життя. Відправили бійцям і листи. Передавали в батальйон паски і крашанки. Весь час ми переписуємося з бійцями в Інтернеті і були знайомі тільки по фотографіях. І раптом диво: на День гідності і свободи до нас у клас прийшов боєць 131-го ОРБ Олег Кобзар. Вручив класу подяку за допомогу батальйону.

Оксана Василівна багато і з захопленням розповідала про своїх дітей. Слухаючи її, переконуєшся: економіко-правовий ліцей – це маленька правова держава. Тут править справедливість, інтелект і людяність. Яскравий приклад того – одинадцятий правовий клас. Вони – завтрашні випускники. Кожен понесе через життя дух рідного ліцею – дух патріотизму і добра.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?