Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Диригентська харизма Магдалини Ліщинської | Газета 7 Днів

Диригентська харизма Магдалини Ліщинської

04.04.2019 15:35
Переглядів:301

Усе почалося близько двадцяти років тому, коли відома в мистецьких колах диригент, хормейстер, викладач Магдалина Ліщинська створила вокальний ансамбль при рівненському костелі святих апостолів Петра і Павла.

Згодом ансамбль перетворився на чотириголосий хор із великим репертуаром творів релігійної та світської тематики. Частина хористів мала музичну підготовку, проте більшість колективу були аматорами. Спільні релігійні переконання в поєднанні з хоровим співом об’єднали учасників навколо хормейстера, яка відразу підкорила співаків музикальністю, емоційністю, привітним характером. «Serafin», або «Вогненний ангел» – не просто церковний хор. Це гордість нашого міста, країни, посол доброї волі тут і за кордоном.

У 1998–2001 роках пані Магдалина проходила диригентське стажування в польському місті Кошалін. Упродовж трьох років там відбувалися міжнародні музичні фестивалі. Рівненський хор «Серафим» брав участь в усіх гала-концертах. Міжнародна й вітчизняна преса відзначала високу вокальну культуру, складний репертуар, філігранний талант хормейстера. Варшава, Краків, Кошалін, Хелм, Бендзін та інші польські міста були свідками того, як слухачі захоплено аплодували хору «Серафим».

Активна концертна діяльність хорового колективу спонукає його диригента постійно оновлювати репертуар. Він складається з різножанрових творів: народних пісень (колядки, щедрівки, ліричні пісні релігійного змісту), світських композицій, духовної музики. Хористи оспівують прекрасні думки, життєві миттєвості людини українською, польською та латинською мовами.

Крім того, талановита рівнянка подарувала нашому місту ще один аматорський колектив – більш як двадцять років вона працює з хористами при Рівненському учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих.

У наш час є багато технічних засобів запису та відтворення музики, кожен з нас має можливість прослухати вдома будь-який хоровий шедевр у виконанні найбільш віртуозних колективів. Однак живий звук, безпосередні контакти хористів і слухачів завжди сприймаються краще. А сила імпульсів, що йдуть від диригентського пульта, надихає співаків. Диригентська харизма пані Ліщинської підкоряє виконавців і слухацьку аудиторію. Вірна й віддана ідеалам високого мистецтва, Магдалина Пилипівна від репетиції до репетиції, від концерту до концерту йде стежиною самовдосконалення і веде за собою своїх хористів.

Від імені численних шанувальників дякую Магдалині Пилипівні за її творчу працю та натхнення і бажаю їй великих успіхів у збереженні хорових традицій на Рівненщині. Побажаймо прекрасному музикантові й далі дарувати людям естетичну насолоду і духовне збагачення.

Галина КАНЄВСЬКА, доцент РДГУ, музикознавець

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?